Jaka sukienka na wesele dla świadkowej?

by poniedziałek, 8 kwietnia, 2024Wiadomo: podczas ślubu i wesela większość uwagi skupia się na Pannie Młodej i na jej sukni. To ona bowiem, wraz ze swoim mężem, są gwiazdami tego dnia. Ale warto pamiętać, że również stojący przy nich świadkowie są na stałym celowniku. To na nich także patrzą wszyscy goście, oni także znajdą się na bardzo wielu zdjęciach. Warto więc dłużej pochylić się nad pytaniem: jaki strój dla świadkowej będzie najlepszy? W co powinna się ona ubrać by nie przyćmić Panny Młodej ale zarazem wyglądać oszałamiająco?

 

 

 

 

Jaka suknia dla świadkowej?

Nie zaskoczymy nikogo mówiąc, że większość świadkowych jako swój strój wybiera sukienki. Oczywiście, czasem zdarzają się odstępstwa od tej normy, ale dzieje się to niezwykle rzadko.

Jeśli chodzi o to, jaki kolor sukienki dla świadkowej jest idealny – nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Warto jednak skonsultować go z Państwem Młodymi lub osobą, która odpowiada za jej strój i dekoracje miejsca ślubu i wesela. Dobrym tłem dla bieli sukni Panny Młodej są na przykład pudrowe odcienie różu czy błękitu. Jeśli do nich dobierzemy również pastelowe lakiery do paznokci, łatwo stworzymy bezpieczną, piękną stylizację. Ale jeśli w bukiecie Pani Młodej i w dekoracjach występują mocniejsze barwy – granaty, czerwienie, butelkowe zielenie czy śliwkowe fiolety – ich również nie ma się co obawiać. Ważne, by tego dnia wszystko wyglądało jak najbardziej spójnie i by wszyscy się dobrze czuli. Gdy więc pytasz: jaki kolor sukni dla świadkowej, odpowiadamy: taki, jaki wspólnie ustalicie z Panną Młodą.

Kolejna kwestia brzmi następująco: suknia dla świadkowej długa czy krótka? Niestety, i tu nie ułatwimy. Bo, owszem, przyjęło się że na takie okazje nie zakłada się najkrótszych sukienek mini. Ale już te sięgające kilka centymetrów przed kolano zazwyczaj prezentują się odpowiednio. Wszystkie inne długości także są w jak najlepszym porządku. Na co więc zwrócić uwagę zastanawiając się: sukienka dla świadkowej długa czy krótka? Przede wszystkim na to, by pasowała ona do figury druhny i by druhna dobrze się w niej czuła.

A czy jest różnica między tym, jaka sukienka dla świadkowej na ślub cywilny i na ślub kościelny? Czasem tak, czasem nie. Jeszcze jakiś czas temu śluby cywilne miały skromniejsze oprawy, dlatego też stroje noszone w ich trakcie były bardziej stonowane. Obecnie się to zdecydowanie zmienia. Zanim więc kupisz odpowiednią sukienkę, skonsultuj koniecznie jej wybór z Panną Młodą. Ona bowiem najlepiej będzie wiedziała jak wystawny będzie jej ubiór i dekoracje ślubne.