Jakie błędy najczęściej popełniamy, kupując biustonosz przez Internet?

by sobota, 6 stycznia, 2024



Lubimy zakupy przez Internet z wielu powodów – za duży wybór, atrakcyjne ceny, szybką dostawę i oszczędność czasu. Statystyki pokazują, że kupujemy w sieci coraz więcej – dotyczy to również produktów higienicznych, do których należy m.in. bielizna. Mimo dużego doświadczenia w zakupach online, zdarza się, że wciąż popełniamy błędy. Jak ich uniknąć? Podpowiadamy!

 

 

 

 

5 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie biustonoszy online

 

1. Nieznajomość aktualnego rozmiaru

Kupujesz stanik przez internet i zamawiasz „to, co zawsze”? To błąd! Twoje ciało się zmienia, ale niektórych zmian możesz nie zauważyć na pierwszy rzut oka. Dlatego przed zakupem nowego stanika, warto poznać swój aktualny rozmiar biustonosza. Kalkulator online to bezpłatne i intuicyjne narzędzie, które ułatwi Ci dopasowanie stanika do swoich potrzeb. Możesz także umówić się na spotkanie z brafitterką.

 

2. Wybór losowego fasonu

Nasze piersi różnią się nie tylko rozmiarem, ale także kształtem. Czy wiesz, że za pomocą dobrze dobranego stanika, możesz wymodelować swój biust bez ingerencji chirurgicznej? Na rynku znajdziesz wiele typów staników, np. miękkie, usztywniane, bez fiszbin, push-up, braletka, balkonetka, bardotka czy plunge. Każdy z nich nieco inaczej modeluje piersi. Pamiętaj, że nawet najładniejsza bluzka nie będzie się dobrze prezentować, jeśli ubierzesz pod nią źle dobrany biustonosz.

 

3. Nieczytanie informacji o składzie materiałowym

Biustonosz to jeden z najbardziej intymnych elementów garderoby. Dlatego warto sprawdzić, czy dany produkt został wykonany z materiałów posiadających certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®). Surowce wykorzystywane do produkcji biustonoszy powinny charakteryzować się także: wysoką higroskopijnością, czyli zdolnością do pochłaniania wilgoci, i elastycznością, czyli odpornością na rozciąganie.

 

4. Brak znajomości polityki zwrotów w danym sklepie

Biustonosz jest traktowany jak produkt higieniczny. Dlatego polityka zwrotów tego typu towarów może być różna w zależności od sklepu – niektóre nie uwzględniają zwrotów rozpakowanej bielizny, inne gwarantują możliwość odesłania produktu, który był użytkowany wyłącznie w sposób niezbędny do stwierdzenia „charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”. Jeśli w regulaminie sklepu znajdziesz taki zapis, oznacza to, że przymierzenie bielizny w domu i jej odesłanie jest dopuszczalne. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy towar można zwrócić, jeśli okaże się, że stanik nie pasuje pod kątem rozmiaru lub fasonu. Dzięki temu unikniesz stresujących sytuacji i utraty pieniędzy.

 

5. Niezapoznanie się z informacją o miejscu produkcji biustonoszy

Kupując bieliznę w sieci, warto sprawdzić, w jakim kraju powstała. To ważne z kilku względów. Informacja o miejscu produkcji może dostarczyć istotnych wskazówek dotyczących warunków pracy osób zaangażowanych w produkcję biustonoszy i podejścia do zrównoważonej produkcji. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo i trwałość. Miejsce produkcji wpływa bowiem na jakość używanych materiałów oraz zgodność z normami bezpieczeństwa. Informacja o kraju produkcji pozwala także stwierdzić, czy marka wspiera lokalną gospodarkę poprzez produkcję na danym obszarze.

 

zdjęcie: Freepik