Zapytaj Specjalistę – ZAREMBA

by wtorek, sierpień 31, 2010

Kochane! Dziś rozpoczynamy nowy cykl ZAPYTAJ SPECJALISTĘ. Będziemy przeprowadzać wywiady ze specjalistami z branży ślubnej, którzy udzielą Wam porad, odpowiedzą na nurtujące Was pytania, doradzą, odradzą, wytłumaczą. Jeśli macie pytania do konkretnego specjalisty – florystki, grafika, fotografa, kamerzysty itd. prześlijcie je do nas. Przekażemy je odpowiedniej osobie, która z pewnością Wam pomoże. Zaczynamy dziś wywiadem z Maciejem Zarembą i Piotrem Kamińskim z Pracowni Krawieckiej ZAREMBA.

* * *

NIE KAŻDY MĘŻCZYZNA JEST ADONISEM – SZYCIE NA MIARĘ CZYLI NIEZAWODNY SPOSÓB NA UKRYCIE MANKAMENTÓW SYLWETKI


Bridelle: CZY SZYCIE UBRAŃ NA MIARĘ DAJE WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI WYMODELOWANIA SYLWETKI?

Maciej Zaremba: Zdecydowanie. Im lepiej dopasowany jest nasz strój tym lepiej wyglądamy. Ponadto szyjąc na miarę dostosowujemy ubiór do siebie, a nie odwrotnie – dzięki temu możemy ukryć to, co jest mankamentem naszej sylwetki i uwypuklić to, czym chcemy się pochwalić. Na świecie nie ma dwóch identycznych męskich sylwetek, dlatego też każdy z nas potrzebuje stroju dobranego indywidualnie do siebie, zwłaszcza jeśli nasza sylwetka jest nietypowa – w krawiectwie miarowym nie ma czegoś takiego jak sylwetka typowa czy nietypowa, choć oczywiście zdarzają się sylwetki łatwiejsze i trudniejsze. Np. dla panów z długimi rękami czasem szycie koszul czy marynarek na miarę jest jedynym wyjściem.

Bridelle: W TAKIM RAZIE CO PANOWIE RADZĄ SWOIM NIEWYSOKIM KLIENTOM?

Maciej Zaremba: Przede wszystkim niski mężczyzna zawsze lepiej wygląda w garniturze niż w spodniach i marynarce różniących się kolorem (garnitur tworzy kolorystycznie jedną linię pionową i wydłuża w ten sposób sylwetkę). Niscy mężczyźni powinni unikać optycznego skracania nóg – np. poprzez spodnie z manszetami czy dodatkowymi zaszewkami, spodnie biodrówki, czy zbyt długie marynarki i płaszcze. Guzik marynarki powinien być nieco podwyższony. Przede wszystkim lepiej u niewysokich panów sprawdzają się marynarki jednorzędowe, zapinane wysoko, z klapą w górę.   Spodnie powinny być raczej wąskie. O ile klient jest niewysoki, ale nie jest też zbyt chudy polecam tkaniny gładkie lub dyskretne, wydłużające wzory – drobne paski (tenis), prążki. Unikać należy krawatów i koszul w duże wzory.

Bridelle: A CO Z PANAMI WZROSTU WIĘCEJ NIŻ SŁUSZNEGO?

Maciej Zaremba: Wysocy panowie mogą pozwolić sobie na dłuższe marynarki, zarówno dwurzędówki, jak i zapinane na trzy guziki jednorzędówki. Guzik marynarki może być nieco obniżony. Polecam ciężkie tkaniny  – flanele, tweedy – pozwalają one zniwelować efekt tykowatość sylwetki. Wysokim panom zalecałbym noszenie poszetki – dodatkowy element tworzący poziomą linię i przecinający sylwetkę. Wysocy szczupli panowie mogą pozwolić sobie na kolorowe i wzorzyste krawaty bardziej niż inni mężczyźni, służą im np. krawaty w ukośne pasy. Jeśli mężczyzna jest wysoki a przy tym szczupły, w istocie można mu polecić marynarki dwurzędowe, klapy w górę, spodnie z mankietami. Wzory dla takiej sylwetki to np. krata, tkaniny gładkie, melanże. Unikać należy oczywiście tkanin w paski, prążki, itp.

Bridelle: CO POWINIEN NOSIĆ MĘŻCZYZNA, KTÓRY CHCIAŁBY OPTYCZNIE „NABRAĆ CIAŁA”?

Maciej Zaremba: Unikajmy zbyt obcisłych strojów – tylko podkreśli nasze mankamenty. Przemijająca już moda na wąskie krawaty, bardzo dopasowane garnitury i wąskie klapy nie była zdecydowanie trendem dla bardzo szczupłych mężczyzn, dlatego odradzam ślepe podążanie za tego typu modami, zwłaszcza gdy nasza sylwetka z jakiegoś powodu nie jest idealna. Problemem szczupłych mężczyzn najczęściej są dość wąskie ramiona – tym polecam marynarki dwurzędowe, lub jednorzędowe z klapami w górę, koszule z kołnierzykiem w stylu włoskim, krawaty z szerokim węzłem.

Bridelle: A CO JEŚLI LUBIMY DOBRZE ZJEŚĆ A JEDNOCZEŚNIE CHCEMY „DOBRZE WYGLĄDAĆ” I TO NIE TYLKO W SENSIE TUSZY?

Maciej Zaremba: Przede wszystkim strój powinien być dopasowany, wbrew obiegowym opiniom strój zbyt opięty ani zbyt obszerny nie służy nikomu ponieważ niczego nie maskuje. Czasem rady dla panów przy kości są podobne do rad dla mężczyzn niskich ponieważ wydłużenie sylwetki dodaje jej jednocześnie lekkości. Polecam garnitury jednorzędowe, mogą być z kamizelką, klapa w górę, z prostym, wydłużonym kołnierzem. Co do wzorów i kolorów – tkaniny raczej ciemne, mogą być gładkie lub w drobne paseczki. Unikać należy marynarek dwurzędowych, lub zapinanych na górny guzik marynarek jednorzędowych z trzema guzikami, spodni z mankietami, tkanin w kratę. To są ogólne zasady, jednak wszystko jest kwestią indywidualnego dopasowania, ponieważ nasze sylwetki różnią się także innymi czynnikami – niski mężczyzna może być drobny, ale może być także przy kości, problemem wysokiego mężczyzny mogą być bardzo długie nogi, ale nie jest to regułą dlatego najlepiej jest uzgadniać takie szczegóły indywidualnie, podczas wizyty u krawca.

Bridelle: DZIĘKUJĘ ZA ROZMOWĘ.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRACOWNI, ZNAJDZIECIE NA STRONIE PRACOWNI KRAWIECTWA ZAREMBA.

* * *

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *