11/11 Paula i Miko – Ślub tuż, tuż!

by poniedziałek, czerwiec 27, 2011

Paula – Mówi się, że są trzy filary udanego wesela: dobra muzyka, dobre jedzenie i dobre towarzystwo. Ja dzisiaj skupię się na tym środkowym. Dużo jest dyskusji na temat tego, jak powinno podawać się dania na weselu, my wybraliśmy system serwowano-bufetowy. Obiad i kolacja będą serwowane, a reszta dań na tematycznych bufetach. Bufety będą rozdzielone i każdy będzie miał inny kolor (w ramach kolorów przewodnich). Najbardziej zaszaleliśmy ze słodyczami. Podążając za trendami, również zapragnęliśmy słodkiego bufetu dopasowanego do kolorów przewodnich 😉 Długo szukaliśmy cukierni, która podoła takiemu zamówieniu. W końcu udało się! Bufet będzie składał się z dwóch części – słodkiej różowo-białej i czekoladowej. Będzie można spróbować: motylkowych muffinków, popsów, trufli, babeczek, makaroników, tart czekoladowych i innych małych słodkości. Do obu bufetów zamówiliśmy specjalne znaczki.

Innym naszym autorskim pomysłem jest bufet herbaciano-kawowy w klimacie Alicji w Krainie Czarów. Goście będą mieć do wyboru 15 rodzajów herbat (od tradycyjnych do niespotykanych mieszanek) i 10 rodzajów kaw. Na stoliku w magicznych motylowych imbryczkach będą się parzyły różne wywary. Przygotowaliśmy też dla gości orientalną niespodziankę ale o tym już w następnej notce :-)

Oprócz Krainy Baśni zaprosimy również gości do kraju Kwitnącej Wiśni. W osobnej sali stworzymy strefę chilloutu. Goście będą mogli się zrelaksować na wygodnych białych kanapach, z głośników będzie sączyła się spokojna muzyka. Cały pokój będzie nawiązywał do Japonii. Kulinarną niespodzianką będzie stacja live cooking sushi, gdzie najlepsi sushimasterzy będą przygotowywać specjalne zamówienia. Obok gejsza będzie nalewała wino śliwkowe. Całości dopełnią dekoracje wykonane z kwiatów kwitnącej wiśni, a na suficie zawiesimy białe lampiony.

Drugim miejsce, w innym klimacie będzie kącik Pana Młodego. Nawiązywał on będzie do klimatów fantasy, którymi Miko i wielu naszych gości się pasjonuje. Na środku stolika będzie stała bestia, którą dzielni mężczyźni i odważne niewiasty będą miały za zadanie ubić. Tort w kształcie smoka będzie strzegł kart osiągnięć weselnych. Będą to zadania na których wykonanie goście będą mieli czas przez całe wesele, ten kto zdobędzie najwięcej punktów będzie miał zaszczyt zabić bestie. Na wszystkich śmiałków będą czekały czekoladowe cygara zwycięstwa.

Paula

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *