3/6 ZTS – Ubierz swoje krzesełko

by poniedziałek, sierpień 27, 2012

Dekoracje krzeseł wstążkami należą do moich ulubionych. Uwielbiam zresztą wstążki nie tylko na krzesłach, ale to już temat na inny post :-) Dziś zajmiemy się krzesełkami i pomysłami oraz instrukcjami, jak je udekorować. Trzy różne sposoby wiązania. Każdy prosty, wymaga jedynie cierpliwości. Osoba o średnich umiejętnościach manualnych poradzi sobie bez większego problemu. Od czego zatem zacząć? Od kupienia wstążek. Najlepsze będą atłasowe, mogą być różnej szerokości. Oczywiście, ja polecam wstążki ombre, czyli cieniowane, które zobaczycie na pierwszym przykładzie. Ile potrzeba wstążek na udekorowanie jednego krzesła? Musicie znać szerokość i wysokość oparcia. Przeciętnie jedna wstążka powinna mieć szerokość lub długość x4. Czyli jeśli krzesło ma 30 cm szerokości, wstążka którą na nim zawiążecie powinna mieć długość ok. 100-120 cm. Potrzebne Wam będą również dobre nożyczki, aby ściąć niepotrzebny nadmiar wstążek. Nieostre nożyczki poharatają Wam materiał i będą się strzępić! Podoba Wam się? :-)

* * *

Wiązanie gorsetowe – wstążki mają wiązanie w centralnym punkcie oparcia. Świetnie wyglądają w tej samej palecie barw, ale o różnych odcieniach! W przypadku tego wiązania, nie polecam wiązania całego oparcia, a jedynie do jego połowy wysokości, tak aby goście nie pognietli wstążek siadając oraz aby zwisające wstążki były na wysokości wzroku, a nie poniżej linii pupy 😉

* * *

Wiązanie dolne. Równie efektowne, co wiązanie gorsetowe, pod warunkiem, że zwisające wstążki będą sięgać ziemi. Dlaczego? Ano po, to aby goście właśnie nie koncentrowali wzroku na siedzisku 😉 W przypadku tego wiązania, wstążki musicie zakupić znacznie więcej, ponieważ jest ona nieco ponad dwukrotnej wysokości krzesła wraz z oparciem.

* * *

Wiązanie boczne + przeplatanka! Najbardziej pracochłonna z pokazanych propozycji, ale niezwykle efektowna! Chociaż samo wiązanie boczne jest już bardzo dekoracyjne i w porównaniu z dwoma poprzednimi zużywa się na niego najmniej wstążki. Przeplatanka świetnie się sprawdzi, jeśli krzesła w lokalu, w którym odbędzie się Wasze wesele zupełnie Wam nie odpowiadają i chcielibyście je całkowicie zmienić.

zdjęcia: WEDDING CHICS

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *