3/7 Najpiękniejsze bukiety 12

by poniedziałek, styczeń 28, 2013

Chyba mam już dość zimy? A Wy? Biało, biało i biało! Chociaż pomału przestaje być biało, a zaczyna się robić szaro. Ale nie dajemy się! Musimy zacząć poniedziałek kolorowo i optymistycznie! Zatem kolejna porcja najpiękniejszych bukietów ślubnych. Tradycyjnie wybrałam swoich faworytów.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Gigantyczne róże angielskie to marzenie wielu Panien Młodych na całym świecie. Również w Polsce. Niestety z uwagi na ich kruchość są one trudne w transporcie, a ich żywotność nie jest zbyt długa. Nie pozostaje nic innego, jak postulować o założenie polskich hodowli tych pięknych kwiatów.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Mam ogromną słabość do asymetrycznych bukietów (i sukni). Taka forma łamie przewidywalne linie i sprawia, że bukiet jest ciekawszy. A jeśli jest on ułożony z różnych gatunków kwiatów to wrażenie jego energii zostaje dodatkowo wzmocnione.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

W takim zestawieniu nie mogło zabraknąć moich ukochanych pasteli 😉 I dalii 😉 Piękne róże w kolorze brudnej lawendy i pudrowego różu, do tego bladofioletowe dalie i kilka białych akcentów. Zwróćcie uwagę, jak niesamowicie z tymi kolorami komponuje się srebrzysta zieleń liści starca!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Mam ostatnio słabość do połączenia różu z jasną zielenią (oraz wanilią). A ten bukiet idealnie wpisuje się w tą kolorystykę – różowe peonie, białe storczyki z delikatnymi różowymi akcentami, a do tego energetyczne zielone kiście kaliny oraz storczyki. Zauważcie na proporcje ilości użytych kwiatów. Mocnych, zielonych jest znacznie mniej, niż pozostałych barw.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Wybrałam ten bukiet nie tylko z uwagi na jego urok, ale przede wszystkim z uwagi na niebieskie kwiaty. A mam słabość do tego koloru. Poza tym nie jest to często spotykany we florystyce kolor! Niebieskie szafirki i ostróżki doskonale połączyły się z wyrazistymi czarno-białymi anemonami.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

To jeden z najpiękniejszych wiosennych bukietów, które widziałam! Tulipany o pięknym, pastelowo-koralowym kolorze połączono z pastelowymi kwiatami lilaka (bzu) oraz matowymi liśćmi. PRZEPIĘKNY!

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *