4/7 Zrób to sama! Dekoracje nie tylko kwiatowe

by poniedziałek, sierpień 19, 2013

Kilka propozycji na nietrudne do wykonania dekoracje stołów, które można z powodzeniem wykonać samemu! Proste, z dostępnych kwiatów i dodatków. Pewnym problemem może być zgromadzenie odpowiedniej ilości pojemników na kwiaty, ale wszystko zależy od Waszej kreatywności! Zobaczycie zresztą za chwilę, jak można we własnym zakresie ozdobić przedmioty codziennego użytku  – słoiki, butelki, jutowe worki po kartofelkach :-) Tak, tak! Kreatywnej Pannie Młodej wszystko się przyda!

* * *

Dekoracje z owoców zawsze pięknie wyglądają! Wystarczy kilka świeżych, zdrowych owoców, aby kompozycja w ciekawym naczyniu nadała dekoracji charakter. Warto dodać do dekoracji z owoców kilka kwiatów lub choćby liści. Polecam szczególnie liście funkii!

* * *

Mam ogromną słabość do dekoracji z klatek :-) Mogliście przekonać się o tym w kilku naszych sesjach do magazynów online (zobacz w magazynie BRIDELLE STYLE sesję Fresh Mint, a w magazynie BRIDELLE ONLINE sesje Les Petites Dessous oraz Sweet Pink). Klatki wypełnione kwiatami mogą być jedyną ozdobą weselnych stołów.

* * *

Wyraziste w kolorze i kształcie kwiaty to doskonały pomysł na wąskie, podłużne stoły. Ustawione w różnej wysokości butelkach i wazonach takie same kwiaty stworzą wrażenie większej ilości.

* * *

Nie tylko kwiaty mogą być najciekawszą i najpiękniejszą ozdobą ślubnych stołów. Również balony idealnie sprawdzą się w dekoracjach!

* * *

Kolorowe szkło to idealny pomysł na letnie śluby w stylu vintage! Szukajcie takiego szkła np.: w sklepach typu IKEA.

* * *

A jeśli masz dużo słoików, to kup kolorowe spreje! Zobacz, co można zrobić ze zwykłych słoików!

* * *

Świece są absolutnym must have na każdym ślubie! Warto zainwestować w dużą ilość świec różniej wielkości, najlepiej białych i bezzapachowych. W połączeniu z kwiatami stworzą niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę.

* * *

Sezon na lawendę rozpoczęty! Czyż nie jest piękna?!

* * *

Jeszcze jeden pomysł na ekspozycję świec – słoje wypełnione piaskiem w których świece będą z pewnością stabilnie umieszczone mogą ozdobić nie tylko stoły, ale również przestrzeń przed obiektem, drzewa, murki, schody.

* * *

Jeśli pojemniki w których znajdują się kwiaty są z różnych parafii, to nic prostszego! Wystarczą kolorowe lub jednolite tkaniny, wstążki lub sznureczki i w kilka minut będziecie mieć jednakowe osłonki na rośliny.

* * *

Aż cztery fantastyczne, warte do wykorzystania pomysły! Po pierwsze podstawa z drewnianego plastra. Po drugie słoiczek wypełniony wodą w którym pływa mała świeca. Po trzecie sukulent i ogrodowe kwiaty. Po czwarte – różne poziomy dekoracji! Zróżnicowanie poziomów wysokości zawsze sprawia, że dekoracja jest ciekawsza!

* * *

Dla moli książkowych – podstawki z książek.

* * *

I na koniec hit ostatniego sezonu – dekoracje z papieru! Piękne, widowiskowe i nietypowe.

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *