3/5 Ręcznie malowane torty

by czwartek, sierpień 22, 2013

Jednym z powodów dla których pracuję w branży ślubnej jest fakt, że jest to piękna branża. Wszystko, co składa się na planowanie, przygotowanie i realizację zawsze cieszy oko, a nierzadko zachwyca! Mój zachwyt niezmiennie zawsze wzbudzają suknie, kwiaty, papeteria i torty. I tym ostatnim dziś będę zachwycać się! I nie są to zwykłe torty (chociaż żaden tort ślubny nie jest zwykły). Są one zjawiskowe, bo malowane ręcznie! Moda na te cudeńka przyszła do Europy z USA. Jestem oczarowana pomysłami na ich zdobienie i wykończenie. Szczególnie podoba mi się dopełnienie malunków na bryle ciasta przez wstążki, kwiaty z lukru i odpowiednie naczynia do ekspozycji. Niestety, ten element jest dość często w Polsce jeszcze pomijany. A przecież tort to również sposób jego prezentacji. Wybrałam swoich faworytów poniżej. A co Wy sądzicie o takich tortach?

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Piękny rysunek ptaków i lukrowe kwiaty, które są nawiązaniem do rysunku gałązek. Fantastyczny, trójwymiarowy efekt! Przepiękne kolory!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Kolejny przykład połączenia bryły i jej zdobienia oraz elementów trójwymiarowych. Rewelacyjne zestawienie granatu z odcieniem starego złot w chłodnej tonacji. Mistrzostwo!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Genialne połączenie faktur tortu! Gładka powierzchnia na której wykonano malunek i misterna falbanka! Całość łączy kolorystyka!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Kolejny przykład niesamowitego połączenia kolorów i faktur!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Czyż nie robi wrażenia? Tulipany namalowane na torcie i wyrastające spomiędzy warstw lukru?

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Ten tort zrobił na mnie ogromne wrażenie przede wszystkim za sprawą malunków oraz nieregularnej wysokości poszczególnych pięter tortu. Efekt potęgują różnorodne malunki poszczególnych pięter. Całość łączy świetna kolorystyka oraz trójwymiarowe kwiaty.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Komentarz jest chyba zbędny, prawda? 😉 Słodki vintage i ta filiżanka na szczycie! CUUUUUUUDO!

zdjęcia: PINTREST
Tagi: , Kategoria: BUTTERFLY BOOK

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *