3/8 Kwiaty, owoce i rośliny

by wtorek, grudzień 3, 2013

Trzy najgorętsze trendy w zdobieniu tortów na sezon 2014 to kwiaty, owoce i rośliny. Wszystkie prawdziwe, świeże, smaczne w przypadku owoców i pachnące w przypadku kwiatów i roślin. Jestem absolutnie zauroczona! I chociaż żaden z tych motywów zdobniczych nie jest nowością, to jednak urzeka i zachwyca! Natura górą! Moje zauroczenie jest tym większe, że w ostatnim numerze magazynu BRIDELLE STYLE, absolutnie boska IGA SARZYŃSKA przygotowała dla nas do każdej sesji piękne torty! W tym tort ozdobiony malinami i borówkami (sesja Bohemian Lace, od strony 60), różowymi i żółtymi różami (sesja Lady Dragonfly in the Mist, od strony 512) oraz tort z żywymi storczykami i paprociami (sesja Jungle in the City, od strony 286 ). A Wy, którą wersję wybieracie? Kwiatową, owocową czy roślinną/liściastą?

REKLAMA

* * *

TORTY KWIATOWE

Nasza rada – wybierzcie kwiaty, które są wytrzymałe – jaskry, róże, świeże i jędrne kwiaty peonii, storczyki. Kwiaty, które ozdobią tort powinny mieć czyste, obcięte krótko łodygi. Najlepiej zabezpieczyć je folią spożywczą.

* * *

TORTY OWOCOWE

Podobnie, jak w przypadku kwiatów należy wybrać owoce odporne na warunki atmosferyczne. Świeże, jędrne, zdrowe. Malinowa paćka na białym torcie to nie jest najpiękniejszy widok. Dlatego należy wybierać wyłącznie owoce najlepszej jakości. Świetnie sprawdzą się wiśnie i czereśnie!

* * *

TORTY ROŚLINNE/LIŚCIASTE

Najmniej popularny trend, ale mam nadzieję, że zdobędzie popularność! Niestety w Polsce jest problem ze świeżymi liśćmi oliwnymi, ale genialnie sprawdzą się liście bluszczu i paproci. WAŻNE! Liście roślin najczęściej są gorzkie, dlatego nie wbijajcie ich w bryłę ciasta! Wystarczy położyć je na nim! Można w ostateczności owinąć łodygi folią spożywczą przed wbiciem w ciasto.

zdjęcia: PINTREST
Tagi: , Kategoria: BUTTERFLY BOOK

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *