4/5 Coś niebieskiego!

by wtorek, czerwiec 10, 2014

Coś niebieskiego musi być w stylizacji Panny Młodej. Dlaczego? Pisałam o tym kilka razy, ale może ktoś przeoczył, dlatego napiszę :-) Kolor błękitny, nazywany jest kolorem Matki Boskiej i jego dodatek w stylizacji ślubnej ma przynieść boską opiekę. Zwyczaj ten jest rozpowszechniony na całym świecie i ja osobiście bardzo go lubię :-) Jak wpleść kolor niebieski? Pomysłów jest wiele. Jednym z moich ulubionych jest wszyta w podszewkę sukni błękitna wstążeczka. Wiele pracowni szyjących suknie ślubne, robi taką niespodziankę swoim klientkom. To słodkie :-) A jak jeszcze można dodać kolor niebieski? Oto 10 propozycji.

REKLAMA

* * *

Niebieskie kwiaty to najbardziej widowiskowy sposób. Jakie kwiaty wybrać? Ostróżki, hortensje, storczyki (te są jedynie dostępne sztucznie barwione, ale są bardzo ładne), niezapominajki, klematisy.

* * *

Orszak druhen w niebieskich sukniach to również świetny pomysł na dodanie koloru. Niebieski bardzo korzystanie łączy się kolorystycznie z wieloma kolorami, także nie będziecie mieć problemu ze stworzeniem spójnej palety barw.

* * *

Niebieska aranżacja przyjęcia weselnego to również coś niebieskiego 😉 Kompozycje z majestatycznych hortensji to doskonały pomysł!

* * *

Idealny dodatek dla Panny Młodej z dodatkiem błękitu – obowiązkowa podwiązka!

* * *

Dla odważnych i lubiących łamać stereotypy PM – stroik z błękitnymi piórami. Niebieskie pióra to również rewelacyjny dodatek do bukietu.

* * *

Biżuteria z turkusowymi kamieniami półszlachetnymi, najlepiej rodzinnymi pamiątkami to niesamowicie romantyczny pomysł!

* * *

Propozycja dla naprawdę odważnych Panien Młodych – niebieski manicure lub pedicure.

* * *

Najprostszym sposobem na użycie koloru niebieskiego w aranżacjach jest papeteria z dodatkiem koloru.

* * *

Uwielbiam takie detale! Inicjały Pary Młodej wycięte z grubej tektury lub drewna i owinięte atłasową wstążką w dwóch odcieniach błękitu. Pomysł tani i efektowny!

* * *

Na koniec must have stylizacji z kolorem niebieskim – BUTY! Przepiękne kobaltowe buty znajdziecie w butiku KSIS.

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *