3/8 Poszukiwany! Idealny fotograf na perfekcyjny ślub cd.

by czwartek, grudzień 4, 2014

Kamil Głowacki – W ostatnim artykule Poszukiwany! Idealny fotograf na perfekcyjny ślub CZYTAJ TU, pokazałem Wam kilka sposobów jak dotrzeć do fotografa, który spełni Wasze oczekiwania. Pisałem o tym, aby poszukiwania zacząć od blogów ślubnych, które zbierają najlepszych fotografików jak na przykład czytany przez Was Bridelle.pl. Wspominałem o korzystaniu z wyszukiwarki Google co pozwoli Wam zaoszczędzić czas jeśli poszukujecie fotografa z Waszej okolicy, wystarczy bowiem wpisać frazę np. fotografia ślubna Łódź, aby uzyskać kilka stron wyników do dalszego przejrzenia i selekcji.

Po przejściu tych wszystkich kroków ostatecznie umawiacie się z jednym z wybranych fotografów i…. No właśnie i tu powstaje pytanie, ale o czym właściwie rozmawiać :-) Nie znajdziecie w tym artykule „100 pytań do” jakie często można spotkać w internecie. Z doświadczeń firmy Ukryte w Kadrze w której mam przyjemność pracować i ją współtworzyć wynika, iż nie ma konieczności przychodzić do fotografa z wydrukowanymi pytaniami, których często treści się nie rozumie. Zapamiętajcie, iż wybór fotografa to nie wybór między marką sprzętu jaką fotografuje, ani wielkością monitora na jakim obrabia zdjęcia to przede wszystkim wybór osoby, która od początku do końca realizacji zlecenia pozwoli Wam czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Fotograf ślubny bardzo często ma niezwykle bogate doświadczenie budowane przez lata pracy, co pozwala mu często przewidzieć sytuacje o których, nie pomyślicie w trakcie planowania swojego wesela. Warto zatem w trakcie rozmowy zwrócić uwagę czy fotograf jest gotowy Wam doradzić nie tylko w kwestiach stricte związanych z fotografią i co ważniejsze czy w jego obecności czujecie się dobrze i swobodnie. Oczywiście warto także, zapytać o szczegóły związane z ofertą takie jak godziny pracy w danym pakiecie, ilość fotografii (choć tu Was przestrzegam dużo nie zawsze znaczy lepiej :-)) jakie otrzymacie czy też sposobu ich prezentacji w formie albumu, fotoksiążki czy zdjęć oprawionych w passe partout. Nie bójcie się zadawać dodatkowych pytań jeśli coś nie jest jasne i przede wszystkim pytajcie o umowę i formę rozliczenia.

Poza tymi wszystkimi kwestiami warto także zwrócić uwagę na usługi dodatkowe, które bardzo często świadczą o zaangażowaniu fotografa w Wasz ślub. Ostatnio standardem obsługi staje się galeria internetowa, dzięki której łatwo możecie wybrać zdjęcia oraz podzielić się nimi z Waszymi gośćmi i rodziną. Jest to naprawdę efektywne narzędzie współpracy pozwalające na łatwy kontakt i wymianę uwag co do zawartości Waszego albumu czy fotoksiążki. Tworzenie albumu to naszym zadaniem wspólna praca fotografa i pary młodej a narzędzia ułatwiające ten proces to duży plus dla fotografa i przejaw jego troski o dobrą obsługę. Narzędziem które pozwala na jeszcze więcej jest naszalbumslubny.pl usługa która łączy w sobie zarówno prywatną galerię zdjęć, stronę dla narzeczonych, blog oraz organizer. Warto zatem zapytać w trakcie rozmowy  z fotografem czy dysponuje takim narzędziem, które pozwoli Wam na łatwą komunikację i dzielenie się wszystkimi ustaleniami związanymi z organizacją ślubu zarówno ze swoimi gośćmi jak i wszystkimi osobami, które w tym dniu będą dla Was pracować.

Jeśli po takim spotkaniu nadal nie będziecie pewni, którego fotografa wybrać, może warto zamówić u niego mini sesję narzeczeńską, która pozwoli Wam zobaczyć danego fotografa w trakcie pracy. Po takiej sesji z pewnością będziecie wiedzieć czy styl jego pracy Wam odpowiada i czy dobrze się z nim czujecie. W kolejnym artykule napiszę kilka słów o tym, co to jest „RAW”, „backup danych”, „obróbka zdjęć”, „pełna klatka „ tak abyście nie czuli się zagubieni w żargonie, na który każdy fotograf prędzej czy później sobie pozwoli. Zapraszam też do obejrzenia zdjęć, pokazują, iż w dobrej fotografii bardzo ważna jest relacja między Wami a fotografem oraz Wasze poczucie komfortu.

REKLAMA

blog

artykuł 3 zdj 1- autor Living Photography

fotografia Living Photography

artykuł 3 zdj 2 - autor Lizelle Lotter Photography

fotografia fotografia Living Photography

artykuł 3 zdj 3 - autor vieraphotographics.com

fotografia vieraphotographics.com

artykuł 3 zdj 4 - autor Joe Buissink

fotografia Joe Buissink

artykuł 3 zdj 5 - autor Susan Stripling

fotografia Susan Stripling

artykuł 3 zdj 6 - autor Susan Stripling

fotografia Susan Stripling

artykuł 3 zdj 7 - autor Susan Stripling

fotografia Susan Stripling

artykuł 3 zdj 8 - autor Jeff Ascough

fotografia Jeff Ascough

artykuł 3 zdj 9 - autor ukrytewkadrze

fotografia Ukryte w Kadrze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *