5/6 Przesądy ślubne specjalnie dla Ciebie

by środa, maj 6, 2015

Justyna Kościelska / autorka książki JAK ZORGANIZOWAĆ IDEALNE WESELE – Teoretycznie każdy kolejny dzień wyznacza początek reszty naszego życia i otwiera przed nami nowy rozdział. Jednak w dniu ślubu jesteśmy tego dużo bardziej świadomi niż w jakąkolwiek inną sobotę czy niedzielę.

Nic dziwnego, że każda Panna Młoda chce sobie zapewnić szczęście i wszelką pomyślność w małżeństwie, w którym pozostanie już do śmierci (przynajmniej teoretycznie). A nawet jeśli ona specjalnie nie przejmuje się przesądami, na pewno zawsze znajdzie się w jej otoczeniu ktoś, kto uczynił z nich niemalże swoją pasję i chętnie zaoferuje „pomoc” w tej dziedzinie. 

Proszę, nie bierz sobie wszystkich zwyczajów do serca! Niektóre przesądy ślubne są naprawdę piękne i symboliczne (jak choćby moneta na podeszwie buta, aby twoja droga życiowa wyłożona była pieniędzmi), ale w innych sama dostrzeżesz niebezpiecznie wysoki poziom absurdu! Dlatego w trakcie przygotowań nie szukaj dodatkowych sposobów na zapewnienie sobie małżeńskiego szczęścia ani nie proś rodziny o ewentualne wskazówki. Nawet niepytani, krewni i tak zaczną ci doradzać. W efekcie spędzisz długie tygodnie na staraniach, aby wyjść naprzeciw wszystkim przesądom, o których usłyszysz. A nawet jeśli każdy znajomy wesprze cię zaledwie jedną tego rodzaju radą, ich lista będzie naprawdę długa.

Skup się na zwyczajach, które to tobie przychodzą do głowy albo właśnie tobie wydają się piękne i znaczące. Najczęściej oznacza to symbolikę przyjętą w twojej rodzinie – zwyczaje, które poznałaś, gdy ślub brały ciocia, kuzynka i starsza siostra. Tak jak w każdej innej sytuacji, nie zadowolisz wszystkich i w końcu będziesz musiała wytłumaczyć babci, że sukienka (choćby nie wiem co!) nie będzie biała. Jeśli jednak mama chce włożyć do kieszeni Pana Młodego banknot, abyście już zawsze byli bogaci, nie zabraniaj jej. Nikomu to nie zaszkodzi, a ona poczuje, że spełniła matczyny obowiązek.

* * *

O autorce – Mistrzyni organizacji z wieloletnim doświadczeniem: od kameralnych wesel po międzynarodowe konferencje. Tłumaczka i orientalistka. Zawsze otwarta na nowe pomysły, inspiracje i wyzwania.

O książceJak zorganizować idealne wesele. Poradnik Panny Młodej to pozycja, dzięki której przygotowania do „Najważniejszego Dnia w Życiu” nie zakończą się gigantycznym długiem, skłóceniem z całą rodziną i popadnięciem w obłęd. Konkretne wskazówki, inspiracje, przykłady i… przestrogi. Wszystko po to, aby w otoczeniu gromadki wnuków z uśmiechem wspominać swój idealny ślub. Książka zawiera 250 stron rzetelnej wiedzy, która tworzy unikalny niezbędnik każdej panny młodej.

Książkę możecie kupić na stronie JAKZORGANIZOWACWESELE.COM

Polecamy!

REKLAMA

bookab

jziw

zdjęcia: materiały prasowe PROJEKT ŚLUB
Tagi: Kategoria: Książki

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *