3/6 Najpiękniejsze dekoracje stołów 30

by piątek, październik 2, 2015

Obok mojego ukochanego i nonszalanckiego boho, które króluje obecnie na świecie, zauważam pojawianie się trendu glamour w wydaniu nawiązującym do lat 80. XX wieku. Kompozycje kwiatowe są okazałe, imponujące i wielogatunkowe. To ciekawy rozwój dwóch, bardzo od siebie różnych stylistyk. Co istotne, glamour aranżacje sprawdzą się doskonale nie tylko w pałacowych i eleganckich wnętrzach, ale również w surowych, industrialnych przestrzeniach oraz… rustykalnych stodołach! Przaśne wnętrza są idealne dla wyeksponowania takich kompozycji! Pamiętajcie, że nie musi do siebie pasować 😉 Ta polska zmora, że wszystko musi być idealne, naprawdę nie jest obowiązkowa. Bawcie się stylistykami, łączcie elementy o całkowicie różnym charakterze. Takie zabiegi tworzą niepowtarzalne i oryginalne stylizacji. Dotyczy to również kompozycji kwiatowych. Tradycyjnie wybrałam moich faworytów z dzisiejszej prezentacji.

REKLAMA

bookab

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Wykorzystanie gałęzi drzew i krzewów to bardzo ciekawa alternatywa dla ciętych kwiatów. Myślę, że ten trend będzie się bardzo silnie rozwijać i na wiosnę zobaczymy mnóstwo realizacji z gałęziami drzew owocowych z pięknymi kwiatostanami.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że kwiaty na gałęziach są bardzo nietrwałe i trzeba starannie przygotować ścięte gałęzie, aby swobodnie mogły pobierać wodę.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Świece to must have na każdym ślubie! Są one wg mnie tak samo istotne, jak kwiaty i tworzą z nimi przepiękny duet.

Wybrałam tę aranżację z uwagi na szalenie ciekawe świeczniki ze szklanymi klosikami, które nie tylko zabezpieczają świece przed zaprószeniem ognia, ale również cudownie odbijają światło świec odbijając pięknie ich blask.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Ombre jest nadal bardzo modne! Ale obecnie bardziej skupione jest ono na odcieniach z danej palety kolorów niż na jednej barwie.

Najpiękniejsze i robiące największe wrażenie są wg mnie kompozycje ombre łączące różne gatunki kwiatów. Tak jak na przykładzie poniżej – storczyki, eustomy, róże, peonie, chryzantemy, hortensje, tawułki tworzą razem niesamowitą, energetyczną całość.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Świece w różnorodnych pojemniczkach są świetnym pomysłem w przypadku zastosowania wysokiej kompozycji na stole. W przykładzie poniżej zobaczycie tea lighty w trzech rodzajach szkła. I na różnych wysokościach. Dzięki temu cały stół jest pięknie rozświetlony.

Na uwagę zasługuje również piękna kompozycja z kwiatów oraz złote gruszki, które ustawiono przed każdym nakryciem.

zdjęcia: PINTEREST

1 odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *