1/5 Nowocześnie w Nowym Jorku

by poniedziałek, styczeń 25, 2016

Jak wiecie jestem fanką eklektycznych ślubów. Jestem również fanką przekonania, że piękny i niezapomniany ślub nie ma nic wspólnego z dużym budżetem. Wyobrażenie większości ludzi o ślubie skupia się przede wszystkim na ogromnych kosztach, które generuje ślub i wesele. To prawda, że nie ma takiej kwoty pieniędzy, która byłaby zbyt duża na ślub i wesele. Można wydać każdy budżet i spełnić każde marzenie. Tylko, że to żadna sztuka. Sztuką jest taka organizacja ślubu i wesela, która nie doprowadza do ruiny kieszeni, ani nie wiąże się z kredytem. Jak zatem spełnić marzenie o wyjątkowym ślubie, nie nadwyrężając jednocześnie kieszeni? Oto genialny przykład realizacji, która w najważniejszych obszarach redukuje koszty. Kameralne przyjęcie w miejscu, które nie jest stricte obiektem weselnym. Minimalistyczne dekoracje. Ślub i przyjęcie w tym samym miejscu. Dodałyśmy ze swojej strony, kilka naszych obserwacji, na temat ślubnych oszczędności. Oczywiste jest, że największym kosztem imprezy jest catering i alkohol. Ich cena w dużej mierze uzależniona jest od liczby gości. Jeśli nie możecie zredukować liczby gości, a tym samym zaoszczędzić na jedzeniu i picie, pozostaje Wam wcielenie w życie innych tricków. Oto kilka z nich, przetestowanych przez nas i znajome nam Panny Młode:

  1. SUKNIA ŚLUBNA. Suknia nie musi być suknią dosłownie ślubną. Sieciówki co roku proponują bardzo ciekawe kreacje idealne na śluby cywilne oraz nowoczesne śluby kościelne. Sukienki w stylu boho, które nader często pojawiają się u kilku marek można z powodzeniem wykorzystać na ślub rustykalny, boho lub whimsical. Inną, ciekawą opcją jest skorzystanie z komisu sukien ślubnych. My szczególnie polecamy kilka komisów zagranicznych, gdzie można za ułamek sumy znaleźć suknie od projektantów. Taką suknię odsprzedacie później bez większego problemu.
  2. BUTY. Nie musicie mieć najdroższych szpilek na świecie, aby wyglądać olśniewająco. Polecamy buty z sieciówek, które możecie ozdobić samodzielnie kryształowymi broszami (my polecamy wykorzystanie klipsów) lub atłasowymi kokardkami. Zróbcie je same, albo zamówcie na platformach typu Etsy, DaWanda czy Pakamera.
  3. GARNITUR. Nie musi być szyty na miarę. Możecie poszukać gotowego, który zostanie dopasowany do sylwetki Narzeczonego. Męski garnitur posłuży Panu Młodemu również po ślubie, więc jest to długofalowa inwestycja.
  4. PAPETERIA. Polecamy wykonać ją samodzielnie. W internecie jest mnóstwo stron z darmowymi grafikami, których można użyć w celach niekomercyjnych. Z pięknymi, darmowymi czcionkami, również nie ma problemu. Poszukajcie w sklepach dla rękodzielników papieru, ozdób i zróbcie zaproszenia sami. Dla gości zaproszonych tylko na ślub możecie wysłać zaproszenia elektroniczne. To idealny pomysł, jeśli pracujecie w korporacji i przygotowanie kilkudziesięciu (lub więcej) zaproszeń na ślub byłoby dość dużym obciążeniem dla budżetu.
  5. KWIATY. Korzystajcie z roślin sezonowych. Są zwykle tańsze, od sprowadzanych na zamówienie w środku zimy peonii. Włączcie do kompozycji dużo zieleni oraz owoce, które pięknie wypełnią przestrzeń, a są niedrogie.
  6. DEKORACJE. Zdecydowanie nasz ulubiony obszar działania. Pole do popisu ogromne! Dla każdej z Was, które ma minimalne zdolności plastyczne, będzie to źródło największych oszczędności. Zaplanujcie styl swojego ślubu i zacznijcie na kilka/kilkanaście miesięcy przed, organizować potrzebne detale. Najbardziej wdzięczy i prosty do realizacji jest w tym przypadku ślub boho, vintage i whimsical, bo można wykorzystać mnóstwo przedmiotów codziennego użytku – słoiki, butelki, puszki. Zbierajcie skrawki tkanin, przydadzą się do dekorowania. Internet jest pełen instrukcji, jak wykonać samodzielnie pompony, girlandy lub kurtyny. Wystarczy tylko chcieć! Włączcie do pomocy rodzinę i przyjaciół.
  7. MIEJSCE. To dość problematyczny temat w Polsce. Mało jest bowiem w naszym kraju miejsce, które można zaadaptować na ślub i wesele. Ale polecamy Wam rozważnie organizacji wesela w plenerze, we własnym ogrodzie lub na działce. Nie martwcie się o stoły, krzesła itd. To wszystko możecie wynająć w firmie zajmującej się oprawą eventów.
  8. JEDZENIE, OWOCE, SŁODKOŚCI, ALKOHOL. W przypadku jedzenia, polecamy skorzystanie z firmy cateringowej. Natomiast o słodkości, owoce i napoje możecie zatroszczyć się samodzielnie i przygotować domowe specjały. Owoce kupcie na giełdzie rolniczej. Będzie znacznie taniej. Alkohol również można zakupić na promocjach, oszczędzając przy tym sporo pieniędzy.
REKLAMA

bookab

zdjęcia: PHIL CHESTER
ślub Rzeszów

Tagi: , Kategoria: ZAGRANICZNE ŚLUBY

3 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *