3/6 Oczy ci prawdę powiedzą

by wtorek, 24 września, 2013Wygląd oczu to pierwsza rzecz, jaką odnotowuje każdy człowiek w spotkaniu z drugim człowiekiem, nawet wówczas, gdy sobie tego do końca nie uświadamia. Rozmawiając z kimś patrzymy przecież swojemu rozmówcy w oczy, a dopiero później zauważamy, jakiej jest postury, jak jest ubrany i tak dalej. Oczy to nieodzowny element urody człowieka, a być może element najważniejszy. Dlatego nie powinno być obojętne jak wyglądają nasze oczy, bo z wielkim prawdopodobieństwem, to one zostaną najlepiej zapamiętane przez osobę, na której być może bardzo nam zależy. 

Natury nie zmienimy, ale możemy ją poprawić

Koloru i kształtu oczu zmienić, niestety, nie możemy. Ale to wcale nie oznacza, że jesteśmy zdane w zupełności i bez odwołania na jej wyroki. Odpowiedni i przemyślany makijaż, dobrane z gustem okulary i już wszystko wygląda zupełnie inaczej. Oczy, które i tak są centralnym elementem twarzy, przyciągają wówczas jeszcze bardziej. I choć przecież tak naprawdę się nie zmieniają, to dobry kosmetyk renomowanej firmy może zdziałać naprawdę bardzo wiele.

Ostrożność nie zawadzi

Trzeba jednak pamiętać, że oczy to również bardzo wrażliwa część ciała. Mogą łatwo ulec podrażnieniu, a to nigdy nie jest przyjemne. Tak więc cienie do powiek, pudry, jak również tusze do rzęs powinny pochodzić od sprawdzonej i rzetelnej marki, co do której nie ma wątpliwości, że jej wyrób nie zaszkodzi zamiast pomóc. Takich sprawdzonych marek, które gwarantują odpowiednią jakość, jest przynajmniej kilka i żadna pani nie powinna mieć kłopotu z ich szybkim znalezieniem. Tusze Colossal firmy Maybelline lub ich odpowiedniki innych znanych firm z pewnością podniosą urodę każdych oczu, a przy tym są całkowicie bezpieczne. W każdym przypadku produkowane są w kilku odmianach, co pozwala na odpowiedni wybór zgodnie z indywidualnymi gustami i upodobaniami. Każde oczy mogą być przecież piękne, ale nie każde powinny być takie same.

zdjęcia: shutterstock.com
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK 0