3/5 Ozdobne taśmy

by wtorek, 22 października, 2013Ozdobne, samoprzylepne taśmy robią ogromną furorę wśród osób zajmujących się robótkami ręcznymi. Nic dziwnego. Są tanie, dostępne w wielu wzorach i szerokościach taśm i dają ogromne pole do popisu! Jak zwykle, to co najprostsze okazało się genialne! Ozdobna taśma klejąca to nic innego, jak tradycyjna taśma typu scotch, ale kolorowa, gładka lub ze wzorem lub motywem. Prawda, że prosty pomysł? Ilość zastosowań tych taśm jest praktycznie nieograniczona. Można ich używać do dekorowania zaproszeń, winietek, wazonów, słoików, świeczników, świec. WSZYSTKIEGO!!! Bez problemu kupicie je w sklepach oferujących produkty do samodzielnego tworzenia. Polecam! A poniżej inspirujące wykorzystanie taśm w ślubnych dekoracjach i aranżacjach!

REKLAMA

* * *

Girlanda z taśm! Pomysł na wskroś genialny! Wystarczy paski kolorowych taśm okleić wokół sznura i gotowe!

* * *

Ozdobne taśmy świetnie sprawdzą się w zdobieniu papeterii – zwykła biała koperta może nabrać niepowtarzalnego charakteru dzięki kilku skrawkom taśm.

* * *

Nie tylko funkcja estetyczna zasługuje na podkreślenie, ale również praktyczna! Jak przymocować lekkie, drewniane sztućce? Za pomocą kawałeczka kolorowej taśmy!

* * *

Kolejny pomysł na zastosowanie taśm w papeterii – proste, białe winietki oklejono skrawkami taśm o przezroczystej fakturze tworząc bardzo ciekawe kompozycje kolorystyczne.

* * *

Słodkie podziękowania dla gości! Dzięki kawałkom kolorowych taśm będą nie tylko ładniej, ale i ciekawiej wyglądać!

* * *

Przymocowanie chorągiewek do słomek zawsze stanowi problem i wyzwanie! Do dziś! Od dziś w tym celu wszyscy używają taśm!

* * *

I jeszcze jeden genialny pomysł! Cyferka ułożona z różnych kolorów taśm! Oryginalny numerek na stół weselny.

* * *

Aż nie do wiary, co można zrobić z tymi taśmami! Można nimi ozdobić… obrus! Taśmy są najczęściej na doskonałej jakości kleju, który nie zostawia brzydkich, lepiących się plam. Dlatego można śmiało i bez obaw użyć ich do ozdobienia tkanin.

* * *

Ten pomysł to mój faworyt od wielu tygodni! Jak zmienić zwykłego tealighta w coś eleganckiego? Oto sposób!

* * *

Ozdobnymi taśmami samoprzylepnymi możecie również ozdobić wazony lub słoje w których znajdą się na stołach weselnych kwiaty.

zdjęcia: PINTREST