Chat with us, powered by LiveChat
4/5 Wielka Księga Bukietów 5

by wtorek, Październik 22, 2013
W dzisiejszym odcinku bukietowych propozycji na ślubu, mam piękną, ekstrawagancką perełkę! Zwracam również Waszą uwagę na liście użyte w kompozycjach. Pamiętajcie, że bukiet to nie tylko kwiaty, choć są one najczęściej głównym bohaterem. Do kompozycji kwiatowych floryści na całym świecie używają egzotycznych i całkiem pospolitych zielonych dodatków. Najczęściej są to liście eukaliptusa (nie tylko pięknie wyglądają, ale i pachną), orzecha, starca, czyśćca, begonii, konwalii, anturium, ale również ogrodowych funkii, paproci. Zobaczcie poniżej, jak można wykorzystać liście w kompozycjach.

REKLAMA

* * *

41.

42.

Moja ulubiona w tym roku paleta barw – żółty, róż i pomarańcz! Czyż nie jest to energetyczna mieszanka?! Nie tylko kolor zwraca uwagę, ale również różne gatunki kwiatów i roślin, dzięki czemu kompozycja jest ciekawa.

43.

W kompozycjach poza liśćmi, świetnie sprawdzą się również zioła! Przykład możecie zobaczyć poniżej. Delikatne i wonne gałązki rozmarynu nadały całej kompozycji urokliwy charakter. Plus mnóstwo gipsówki oraz ogrodowe, fioletowe astry.

44.

Jestem zauroczona delikatnością tego bukietu! Angielskie róże, pączki eustomy, driakiew i liście eukaliptusa.

45.

46.

47.

48.

Mój absolutny faworyt! Złote liście paproci w połączeniu z kremowymi peoniami, eustomami i jaskrami jest niesamowite!

49.

50.

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *