4/7 Panna młoda z motywem folk

by piątek, 4 lipca, 2014Panna młoda z motywem folk

Ślub z elementami etno to coraz częściej spotykany trend weselny. Wiele panien młodych decyduje się na stylizacje w tym klimacie i suknie z motywami rustykalnymi. Tym bardziej, że folk i warkocze pasują niemal każdej kobiecie.

Warkocze i etniczne rudości

Kłos pleciony z boku głowy to ulubiony warkocz wszystkich panien młodych na całym świecie. Jest bardzo kobiecy i doskonały na ślub w stylu sielsko-rustykalnym. Nowym trendem jest też warkocz zawinięty wokół głowy, nazywany warkoczem szwedzkiej pasterki lub fryzurą à la Julia Tymoszenko. Choć naturalnym wyborem wydają się włosy w naturalnym kolorze, najlepiej słowiańskiego blondu, to trendem dla odważnych są różowe pasemka w stylu boho lub nawet całe włosy w płomiennym rudym odcieniu. Kojarzą się z etnicznymi inspiracjami i dodają pannie młodej charakteru. Jednak lepiej nie próbujmy osiągnąć karminowego koloru samodzielnie w domu. Czerwienie powinno się uzyskiwać wyłącznie podczas wizyty w salonie. Fryzjer-ekspert użyje produktów profesjonalnych, takich jak farby Inoa Carmilane marki L’Oréal Professionnel, które mają bardziej skoncentrowaną formułę i inną technologię niż produkty drogeryjne. Dzięki temu uzyska równy, głęboki, lśniący i trwały kolor na całej długości włosów. Wizyta w salonie i tak jest punktem obowiązkowym w czasie przygotowań do ślubu, a podczas niej możemy też liczyć na specjalne dobranie odcienia karminu do naszej urody i całej ślubnej stylizacji. Pamiętajmy, że ekspert jest w stanie osiągnąć niemal dowolny kolor, odpowiednio mieszając farby.

Suknia i dodatki rustykalne

Suknie z elementami zwierającymi ludowe wzory to moda dla ceniących tradycję i lubiących folklor. Oznacza to koronki, falbany, kwiaty, pióra, hafty na gorsecie i wyszywane pasy. Z akcesoriów do całości pasować będą duże drewniane bransoletki i kolorowe chusty. Pomysłowym rozwiązaniem jest też stworzenie bukietu ślubnego, który połączy w sobie kłosy zboża, polne kwiaty, trawy, liście, a nawet bawełnę. Rustykalnego wykończenia nadadzą mu wstążki, rafia lub jutowe sznurki. Ważne, by bukiet był nieregularny i w zaplanowany sposób niedbały.

Folk to ogromne bogactwo kolorów, wzorów i ornamentyki. Trudno o równie ciekawą stylistykę. A przy tym wcale nie musi być przaśny i toporny.

REKLAMA

shutterstock_70496353

zdjęcia: shutterstock.com