4/5 Hiszpańskie suknie ślubne Cortana

by środa, 30 lipca, 2014Kasia / LOVEMYDRESS.PL – Nie wiem, czy zdecydowałabym się na suknię ślubną Cortana na własny ślub. A jednak od kilku dni wracam do nich i coraz bardziej bym chciała, że Rosa Esteva zaprojektowała coś dla mnie. Z jednej strony jest w tych sukienkach coś magicznego, ulotnego, lekkiego, z drugiej: wydają się niesamowicie wygodne, takie, że mam ochote się w nich po prostu zatopić 😉

W kolekcjach tej marki, zarówno na 2014, jak i 2015 rok, uwiodły mnie przede wszystkim spódnice – długie, rozkloszowane i rozłożyste. W połączeniu z bluzkami i topami stanowią naprawdę eleganckie i efektowne kreacje.

Marka Cortana istnieje od 2001 roku. Założyła ją pochodząca z Majorki Rosa Esteva, która w wieku 18 lat przyjechała do Barcelony, gdzie studiowała projektowanie strojów. Obecnie jej projekty można kupić w butikach w Barcelonie, Madrycie oraz w Palma de Mallorca. Obywatele Unii Europejskiej i USA mogą również skorzystać ze sklepu internetowego. Niestety nie wszystkie modele są w nim dostępne.

Kreacje ślubne marki Cortana nie są, z punktu widzenia Panien Młodych z Polski, najtańsze – ich ceny wahają się od ok. 1800 euro za spódnicę 3/4, model Peonia, do około 4000 euro za suknie ślubne i zestawy. Na ceny z pewnością wpływ ma fakt, iż do uszycia kolekcji Rosa używa doskonałych materiałów, takich jak naturalny jedwab, satyna czy organza jedwabna.

REKLAMA

Cortana-bluzka-Vesta-i-spódnica-Peonia

Cortana-model-Hebe

Cortana-model-Muss

Cortana-model-Rouge

Cortana-model-Selene

Besso

cortana_teaser

Degas

Selene Spódnica-Tutu-i-top-Carcola

zdjęcia: materiały prasowe