5/5 Magiczna Kraina – SKANSEN NAGAWKI

by środa, 30 lipca, 2014
O tym wyjątkowym miejscu, pisałyśmy już kilka miesięcy temu (zobacz TU). Dziś powracamy jeszcze raz do przepięknego kompleksu SKANSEN NAGAWKI, aby pokazać Wam jedno z najciekawszych miejsc na ślub i wesele w plenerze na Mazowszu. Żywy Skansen Centrum Folkloru Polskiego SKANSEN NAGAWKI położony jest w przepięknej Dolinie Mrogi, która to rzeka wije się unikatowymi meandrami. Całość mieści się w granicach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Wśród przepięknych pól i grzybodajnych lasów położone są zabytkowe obiekty po renowacji przeznaczone do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Kompleks znajduje się zaledwie 10 km od zjazdu z autostrady A2 w Strykowie i Łyszkowicach.

SKANSEN NAGAWKI dysponuje eleganckimi salami weselnymi (od 30 do 250 gości) oraz bazą noclegową na 100 osób we wnętrzach zabytkowych budynków architektury drewnianej przystosowanych do współczesnych potrzeb gości. Wśród atrakcji Skansenu znajdują się baseny, amfiteatr oraz stajnia. To przepiękne i spokojne miejsce – teren o powierzchni 3 ha otoczony przez pola i lasy. Stwarza to nieograniczone możliwość aranżacji nie tylko tradycyjnych wesele, ale także uroczystości plenerowych o których tak często piszemy w tym sezonie! I z radością stwierdzamy, że coraz więcej Par decyduje się na ślub i wesele w plenerze.

Wiele Par, zdecydowałoby się zapewne na uroczystość plenerową, ale nie znają tak wyjątkowych miejsc, które poza oszałamiającym otoczeniem, dysponują pełną bazą cateringowo-noclegową. W Nagawkach czekają na Was nie tylko niezapomniane widoki (o czym przekonacie się poniżej), ale również wyśmienite menu i mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku! Bo czy znacie inne miejsce w Polsce, które oferuje takie atrakcje – dwa odkryte baseny, brodzik dla dzieci, sauna, plac zabaw, zwierzyniec, stajnia, wypożyczalnia rowerów, miejsce na grilla i ognisko oraz amfiteatr na kilkaset osób. Atrakcji dla Waszych gości nie zabraknie! Dzień ślubu oraz poprawiny będą w skansenie pełne niespodzianek!

Przepiękne zdjęcia, które otrzymaliśmy (wykonane przez STUDIO BIAŁY KAMIEŃ) pokazują miejsce magiczne! Bajkowe otoczenie, które kusi zapachami i kolorami lata! Każdy, kto marzy o ślubie i weselu w plenerze w 2015 roku, powinien już teraz poznać ofertę obiektu i zarezerwować miejsce. Pamiętacie, że w ostatnich tygodniach zasypywałam Was realizacjami w stylu rustykalnego boho. To miejsce mogłoby śmiało konkurować ze wszystkimi pięknymi krajobrazami, które Wam pokazywałam! I fakt, że Skansen prezentuje rustykalny i swojski klimat, wcale nie eliminuje go z tak lubianych aranżacji, jak boho, vintage cz y glamour chic! Wręcz przeciwnie! Zobaczcie zresztą na zdjęciach poniżej! Francja ma Prowansję, a my mamy Nagawki!

Jednym z najważniejszych atutów obiektu, obok bazy i zagospodarowanego terenu jest wyjątkowa oferta kulinarna. Wśród serwowanych potraw dominują specjały kuchni regionalnej. Wszystko to robione własnoręcznie. Serwowane desery i wyroby cukiernicze są wytwarzane z mąki z pobliskiego młyna, owoców od lokalnych ogrodników oraz jaj od wiejskich i do tego szczęśliwych kur. Pisałam już poprzednim razem, że marzyłabym o weselu w takim miejscu. Dziś, patrząc na obiekt w wakacyjnej osłonie, wśród łanów zbóż, kwitnących kwiatów, uli radośnie brzęczących pszczołami wiem, że to miejsce magiczne. Koniecznie kliknij i odwiedź SKANSEN NAGAWKI.

REKLAMA

zdjęcia: STUDIO BIAŁY KAMIEŃ dla SKANSEN NAGAWKI