4/6 Fryzury ślubne – bob w różnych odsłonach

by środa, 29 stycznia, 2014Kasia / LOVEMYDRESS.PL – Kiedy kilka miesięcy temu Jennifer Aniston zdecydowała się skrócić włosy, jej fryzura stała się jednym z najgorętszych tematów w serwisach plotkarskich. W ciągu ostatnich kilkunastu lat aktorka kilkakrotnie nieco zmieniała fryzurę, co zawsze było wielką sensacją, bo jednak od czasów Przyjaciół pozostawała wierna uczesaniu na Rachel. Tym razem Jennifer również nie dokonała rewolucyjnych zmian, wybierając jedną z najbardziej klasycznych fryzur, czyli tzw.: boba, sprawiając jednocześnie, że fryzury z półdługich włosów znowu są na topie.

Określenie „bob” jest dość wieloznaczne i pozostawia sporo miejsca do interpretacji. Wyróżnia się kilka odmian bobów, w zależności od tego, czy wszystkie włosy są jednakowej długości, czy też np. nad karkiem są krótsze. Uczesaniem a la bob możemy nazwać zarówno fryzurę z włosów sięgających nieco poniżej uszu, jak i z tych sięgających do obojczyków.

Proste, półdługie włosy, można ułożyć na bardzo wiele sposobów. Ich ogromnym plusem jest to, że nawet rozpuszczone, nieujarzmione spinką czy opaską, nie przeszkadzają podczas zabawy, tańców, czy jedzenia.

Bob, jako klasyczna fryzura, modny był już w poprzednich dziesięcioleciach. Włosy sięgające do długości brody można fantastycznie ułożyć tak, aby pasowały do stylizacji vintage. Panna Młoda może zdecydować się na fale w stylu lat ’20, lub ozdobić fryzurę biżuteryjną spinką czy opaską. Wystarczy naprawdę niewiele, aby wyczarować bardzo efektowną stylizację.

To fakt, że większość Panien Młodych, które podczas ślubu zamierzają wystąpić w półdługich włosach, decyduje się raczej na woalkę bądź stroik. Przy włosach kończących się na linii brody takie rozwiązania po prostu pasują. Fryzura na boba będzie świetnie wyglądać w zestawieniu z ultrakrótkim welonem czy blusherem. Jeśli jednak marzycie o długim, romantycznym welonie z trenem i obawiacie się, czy przy włosach o tej długości taki welon się utrzyma, możecie zdecydować się na welon w formie czepka, tzw.: juliet cap, który na pewno się nie zsunie podczas ceremonii ślubnej.

REKLAMA

kolaz_1 kolaz_2 kolaz_3 kolaz_4

zdjęcia: materiały prasowe
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK 0