4/6 Rozsadzamy gości

by czwartek, 2 stycznia, 2014
Spór o to, czy gości należy odgórnie rozsadzić przy weselnych stołach, czy też nie trwa od wielu sezonów. Osobiście jestem za rozsadzaniem gości, ponieważ nierzadko zdarza się, że na weselu spotykają się osoby, które nie przepadają za sobą i lepiej, żeby nie siedziały obok siebie, jak również czasami zdarza się, że przy braku winietek i planu rozsadzenia, goście siadają nie bacząc na innych w rezultacie czego część par musi np.: siedzieć przy osobnych stołach. Aby uniknąć takich sytuacji należy gości odgórnie przypisać do konkretnych stołów. Chyba, że organizujecie przyjęcie w ogrodzie, wszyscy z zaproszonych darzą się sympatią i nie będzie problemem dostawienie krzeseł na końcu stołu. Jednakże zalecam system winietkowy, bo to najprostsza metoda na uniknięcie chaosu i nieporozumień w czasie zajmowania miejsc. Poniższej znajdziecie bardzo ciekawe, zabawne i inspirujące pomysły na plany stołów i winietki. Naprawdę nie potrzeba dużych pieniędzy, aby przygotować je z pomysłem! Co ważne, możecie wykonać je z powodzeniem sami!

REKLAMA

* * *

Pomysłowe winietki umieszczone na butelkach z napojem. Gość znajduje swoją butelkę na której poza jego nazwiskiem jest również podany numer stołu przy którym siedzi.

* * *

Aby goście nie nudzili się w trakcie oczekiwania na przyjazd Młodej Pary do obiektu weselnego, można zafundować im poszukiwania winietek na pomysłowych ramach. Warto podzielić ramę na strefy z oznaczeniem pierwszych liter nazwisk.

* * *

Mój ukochany pomysł! Plan stołów wypisany na starych oknach! Pomysłowe, tanie i niezwykle urocze!

* * *

Skrzyneczka z winietkami, które wykonano ze zdjęć gości! Piękna pamiątka!

* * *

100% hand made! Winietki zrobione na papierowych kotylionach i chorągiewkach. Piękna ozdoba stołów!

* * *

Patent na pamiątkowe klucze od lat znajduje uznanie na amerykańskich i brytyjskich ślubach. Podoba Wam się? Zwróćcie uwagę na piękny kształt winietek (możecie je zrobić samodzielnie przy pomocy dziurkaczy o odpowiednim kształcie)!

* * *

Plan stołów zawsze poprawia nawigację i logistykę na ślubie. Szczególnie gdy jest tak piękny, jak ten poniżej!

* * *

Do podtrzymania winietek używa się mnóstwa rzeczy – owoców, korków po winie, muszli lub figurek zwierząt, które będą również świetnym prezencikiem dla Waszych gości.

* * *

Do przygotowania winietek możecie użyć gotowych fiszek, które znajdziecie na aukcjach oraz w sklepach z produktami do scrapbookingu.

* * *

Kocham nieprzewidywalne detale! Złocone figurki zwierząt doskonale sprawdzą się w stylistyce vintage.

* * *

Jeśli masz dużo samozaparcia, to zrób takie oto fiolki z winietkami! Warto dodać na każdej kilka ciepłych słów w podziękowaniu dla każdej osoby.

* * *

Papierowe wiatraczki z doczepionymi winietkami to świetny pomysł nie tylko na wesele w stylu holenderskim.

* * *

W prostocie siła! Drewniane szczebelki, kolorowe pinezki i gotowe!

* * *

Lubię połączenie winietki z upominkiem dla gościa. 2 w 1!

* * *

Kolejny pomysł dla lubiących ręczne robótki – winietki ozdobione guzikami.

* * *

Piękny detal na stoły na ślub marynistyczny. Maleńkie kompasy do których dołączono na granatowych wstążeczkach winietki.

* * *

Uwielbiam zaskakujące pomysły! Widziałam już winietki w szufladach z mchem i kwiatami. Ale w ziarenkach kawy widzę po raz pierwszy!

* * *

Na sznurze z koronki można przygotować ciekawe girlandy z samodzielnie wykonanymi winietkami. Nity nadały im surowego, ale uroczego charakteru. Ręczne nitownice kupicie na aukcjach i w marketach budowlanych.

* * *

Szkoda, że już po świętach, bo ten pomysł mógł przydać się Parom, które powiedziały sobie TAK! Winietki zawieszone na wyschniętych gałązkach z doczepionymi kryształowymi sopelkami.

* * *

Widać, co kochają Młodzi 😉 Plan stołów na planszy scrabble! Doskonały pomysł!

* * *

Nowoczesny pomysł na eleganckie wesele. Winietki tworzą jeden obraz, a każdy gość musi znaleźć swoje miejsce.

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *