4/7 Dekoracje miejsca zaślubin 1

by poniedziałek, 3 lutego, 2014
Rozpoczynamy dziś nowy cykl na blogu poświęcony dekoracjom miejsca zaślubin. Z przyczyn o których wielokrotnie już pisałam na blogu będzie to dotyczyć głównie ceremonii cywilnych. Inspiracjami będą zagraniczne realizacje, gdzie śluby w plenerze (najczęściej w miejscu w którym odbywa się również przyjęcie weselne) są standardem. Mam głęboką nadzieję, że ten rok przyniesie zmiany w prawie i nie będzie już żadną przeszkodą chęć zawarcia ślubu cywilnego poza USC. Korzyści dla Par pragnących zorganizować uroczystość ślubną w miejscu, gdzie odbywa się przyjęcie jest mnóstwo! Przede wszystkim odpadają wszelkie problemy logistyczne i komunikacyjne. Jeśli ślub jest poza USC nie ma obaw, że opóźnienie uroczystości wpłynie na cały harmonogram. W przypadku ślubu w obiekcie prościej jest zsynchronizować pracę kuchni i sali. Jak widać plusów jest znaczenie więcej niż minusów. Minusem mogą okazać się niedostępne terminy, albowiem urzędnik udzielający ślub poza gmachem USC jest mniej dostępny dla innych Par. Jak to się wszystko rozwiąże, pokaże czas. My kibicujemy przede wszystkim zaprzyjaźnionym z nami konsultantkom ślubnym, które dzielnie walczą o zmiany w prawie. Trzymamy za nich kciuki, a dla Was mamy mnóstwo inspirujących propozycji dekoracji miejsca zaślubin.

REKLAMA

* * *

Kurtyna z tkanin. Prosty i tani sposób na efektowną dekorację.

* * *

Idealne na plaży – chorągiewki z kolorowych materiałów smagane wiatrem.

* * *

Ciekawy pomysł na kurtynę zawieszoną w dwóch rzędach. Do jej wykonania można użyć nie tylko pasków materiałów (polecam zakupy w ciucholandzie kolorowych zasłon, po kilka złotych sztuka), ale również wstążek atłasowych.

* * *

Światło to niezbędny element dekoracyjny. Warto zastosować go również w aranżacji przestrzeni zaślubin.

* * *

Ślub w lesie lub na polanie – obowiązkowe będą pieńki drzew. Na nich ustawiono paprocie i sukulenty w donicach – genialne!

* * *

Mając na nadzieję na zmianę przepisów o zawieraniu małżeństw poza USC, polecam uwadze właścicielom obiektów weselnych wybudowanie takich stałych konstrukcji!

* * *

Nietypowa kurtyna, bo wykonana z pomponów z tkanin.

* * *

Klasyka dekoracji – tkaniny zasłonowe, upięte w taki sposób, aby imitować okno! Piękne!

* * *

Jeśli chcecie urozmaicić dekorację ze zwisających wstążek, to warto pomyśleć nad przymocowaniem do nich słoiczków z kwiatami.

* * *

Pomysł, który uwielbiam! Czarna, szkolna tablica na której można napisać i narysować dowolną treść!

* * *

Świetle inicjały i sznury żarówek – idealna dekoracja do industrialnego wnętrza.

* * *

Pomysł w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia! Ścianka z kolorowych, papierowych motyli, które w ciekawy, asymetryczny sposób zamocowano do konstrukcji!

* * *

Klasyka dekoracjo – ścianka z kwiatów, ale w nietypowym, oryginalnym wydaniu. Całość oprawiona w dużej, starej ramie wyłożonej mchem i ozdobionej kwiatami.

zdjęcia: PINTREST