3/7 Rozjaśnione włosy pełne zdrowia

by poniedziałek, 3 lutego, 2014Nie, to nie jest sprzeczność. Wbrew powszechnemu przekonaniu utlenione włosy wcale nie muszą przypominać wysuszonego siana. Wystarczy tylko szczególną uwagę zwrócić na ich właściwą i troskliwą pielęgnację.

Po pierwsze – delikatność

Powiedzmy, że decydujemy się na farbowanie włosów na przykład produktami L’Oréal, które zawierają składniki pielęgnacyjne zapewniające nam trwały i intensywny kolor. Nie zmarnujmy więc osiągniętego efektu naszą niedelikatnością. Dobrze będzie, jeśli nie będziemy myć włosów przez pewien czas po koloryzacji, aby łuski włosa miały czas się domknąć. Warto także zwrócić uwagę na to, czego używamy do ich czesania. Niektóre szczotki mogą je mechanicznie uszkodzić.

Po drugie – olejowanie

Aby zapobiec przesuszaniu się włosów i wywołaniu ich kruchości, warto przed ich myciem zastosować olejek pielęgnacyjny. Może to być kuchenna oliwa z oliwek lub olej arganowy. Poza ochroną w trakcie mycia zapewni on również odżywienie włosów i odpowiedni poziom natłuszczenia. Olejowanie będzie skuteczniejsze, jeśli zawiniemy włosy ręcznikiem i przytrzymamy w cieple. Dzięki wyższej temperaturze olejek wniknie głębiej w strukturę włosa.

Po trzecie – odpowiednie kosmetyki

Do pielęgnacji włosów rozjaśnionych najlepiej stosować produkty specjalnie w tym celu stworzone. Są one w stanie zaspokoić ich szczególne potrzeby. Począwszy od szamponu pielęgnacyjnego, który oczyści włosy, nie wysuszając ich, poprzez intensywnie nawilżające i regenerujące odżywki do włosów aż po stosowane 1-2 razy w tygodniu maski do włosów. Jeśli produkty przeznaczone do włosów rozjaśnionych okażą się niewystarczające, śmiało można sięgnąć po intensywniej działające preparaty np. z gamy Absolut Repair.

Po czwarte – nie przesuszaj

Aby nasze pukle były piękne i lśniące jak u gwiazd Hollywood, na tyle na ile to możliwe, należy zrezygnować ze stosowania prostownicy do włosów lub lokówki. Przynajmniej do czasu aż włosy zregenerują się po koloryzacji. Wysoka temperatura stosowana zbyt często osłabi strukturę włosa. Z kolei wysuszenie włosów sprawi, że będą się one kruszyć i rozdwajać. Również z suszarką należy postępować ostrożnie i wybierać raczej słabszy strumień powietrza, a jeśli to możliwe – suszyć włosy chłodnym nawiewem.

Szczególne potrzeby włosów rozjaśnianych warto zaspokajać, aby móc się cieszyć pięknymi, lśniącymi pasmami. Nie jest to ani skomplikowane, ani czasochłonne. Warto więc unikać zaniedbania mogącego nieść ze sobą przykre konsekwencje.

REKLAMA

zdjęcia: materiały prasowe
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK 0