5/6 Wielka Księga Bukietów 13

by środa, 5 marca, 2014
W dzisiejszym odcinku naszego cyklu, to co kocham najbardziej 🙂 Pastelowe kolory i asymetryczne, wielogatunkowe, szalone bukiety! Zachwyca mnie różnorodność form i stylizacji! Przecież w wielu z tych kompozycji użyto tych samych kwiatów, ale dzięki dodatkom, kształtom są one fascynująco różne! Zdecydowanie to mój ulubiony styl w bukieciarstwie!

REKLAMA

* * *

121.

Uwielbiam takie bukiety! Wiele odcieni zielni i do tego plamy koloru, które nadają całemu bukietowi charakter. Zwracam uwagę na białe rośliny o baldachimowych główkach. Nie znam ich nazwy, ale można je spotkać na polskich łąkach. Piękne, prawda?

122.

123.

I jeszcze jeden przykład bukietu z wyrazistym dodatkiem koloru. Wyrazisty, chociaż pastelowy 😉 Na tle zieleni i bieli każdy kolor będzie zawsze najmocniejszym kontrapunktem w bukiecie i warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

124.

125.

Cudowny, kolorowy, pastelowy bukiet o fantastycznym kształcie. Jaskry na jędrnych i giętkich łodygach, eteryczna driakiew, wyrazista peonia i wdzięczne dalie. Połączenie kolorów – GENIALNE!

126.

127.

128.

Ciekawym pomysłem na bukiety w stylu boho jest skupienie całej kompozycji wokół jednego kwiatka lub grupy jednakowych kwiatów. Dzięki roślinom zwisającym (tu są to air plants) uzyskano ciekawą formę.

129.

130.

zdjęcia: PINTREST