5/8 Organizujemy ślub w nietypowym dniu tygodnia!

by poniedziałek, 15 grudnia, 2014
Organizujemy ślub w nietypowym dniu tygodnia!

Tradycyjnie na ślub i wesele wybieramy sobotę, jednak, co zrobić, kiedy wszystkie odpowiadające nam terminy są już zajęte, a nam zależy na szybkim zorganizowaniu przyjęcia? Czy zatem można urządzić wesele w innym dniu tygodnia?

Wesele w nieco mniej typowym terminie niż sobota dla wielu nowożeńców jest wprost niewyobrażalne. Niestety znalezienie wolnej sali i terminu w Kościele w okresie najbardziej obfitującym w śluby może wymóc na nas wybór innego dnia uroczystości. Jakie są wady i zalety organizacji wesela w piątek, niedzielę lub podczas popularnych świąt wypadających np. w środku tygodnia?

Ślub w piątek – za i przeciw

Ślub i wesele organizowane w piątek mogą dostarczyć pewnych trudności związanych m.in. z koniecznością wzięcia dodatkowego dnia wolnego, jednak musimy pamiętać, że termin ten daje nam możliwość świętowania przez 3 dni. Jeżeli zdecydujemy się na tak nietypową datę możemy liczyć się z mniejszymi trudnościami w rezerwacji lokalu oraz innych usług dodatkowych towarzyszących wydarzeniu. Piątkowe śluby są coraz bardziej popularne nie tylko wśród osób, które muszą szybko zorganizować uroczystość, ale także wszystkich chcących uniknąć rezygnacji z wymarzonej sali, na jaką musielibyśmy czekać kilkanaście miesięcy.

Wesele w niedzielę oraz podczas ważnych świąt

Nietypowym terminem ślubu jest także niedziela oraz inne dni świąteczne. W tym terminie na wesele najczęściej decydują się osoby urządzające kameralne i małe przyjęcia, po których szybko wyruszają w podróż poślubną. Jakie są zalety niedzielnego wesela? Takie same jak w przypadku uroczystości organizowanych w piątek. Problemem tutaj może być jednak gorszy dostęp do usług fryzjera czy kosmetyczki z powodu nieczynnych salonów, jednak nie powinniśmy mieć trudności ze skorzystaniem z usług domowych i wynajęciem profesjonalisty.

Zanim zaplanujemy datę ślubu, koniecznie musimy sprawdzić czy termin jest dostępny pod względem rezerwacji sali. Z sobotą bywa różnie, ale wybierając np. piątek nie powinniśmy mieć większych problemów z wyborem miejsca na wesele, fotografa czy najlepszego w mieście zespołu.

 Wybór odpowiedniego lokalu ułatwi skorzystanie z serwisu SaleWeselne.com, który zapewnia nam możliwość znalezienia idealnej sali weselnej w naszej okolicy oraz pozwala wybrać najbardziej korzystną cenowo ofertę. Różnorodna oferta prezentowana w serwisie pozwoli znaleźć dom weselny, restaurację, dworek lub kameralną knajpkę idealną na małe wesele oraz znacznie ułatwi porównanie poszczególnych ofert pod względem dostępnych usług.