4/5 Portrety Panny Młodej

by środa, 16 września, 2015Na warsztatach dla fotografów z cyklu BRIDELLE CHALLENGE duży nacisk kładziemy na uświadomienie uczestnikom jak ważne są portrety Pary Młodej i Panny Młodej. Dla nas dużym mankamentem w reportażu ślubnym jest brak portrety Panny Młodej. Właściwie brak zdjęcia na którym widać skupioną, spokojną Pannę Młodą jest dyskwalifikujący w naszej ocenie wartości materiału. Drogie przyszłe Panny Młode – dzień w którym będzie wyglądać tak zjawiskowo i wyjątkowo może się nigdy więcej nie powtórzyć. W dzień ślubu każda znana mi Panna Młoda nabierała niespotykanego wcześniej blasku. Tego dnia jesteście najpiękniejsze na świecie. Grzechem byłoby nie uwiecznić tego na zdjęciu. Wiem, że większość z Was nie lubi, nie chce lub nie umie pozować. Zależy Wam na zdjęciach naturalnych, ot takich zrobionych niby przez przypadek. Ale nie łudźcie się 😉 Większość zachwycających portretów to zdjęcie pozowane, które wygląda jakby było uchwycone przez fotografa w odpowiednim momencie. Specjalnie dla Was oraz dla wszystkich fotografów przygotowałyśmy zestawienie najpiękniejszych póz i ujęć. Potrenujcie przed lustrem lub obiektywem narzeczonego albo koleżanki. Dla fotografów to może być również przydatna ściąga. I ostatnia uwaga na koniec, która jest najważniejszym punktem  – portret to NIE JEST TYLKO PATRZENIE PROSTO W OBIEKTYW! 

REKLAMA

bookab

* * *

PORTRET OD TYŁU

Bardzo zmysłowy, ukazujący detale sukni.

Panna Młoda może pozować tyłem lub w pozycji 3/4.

Idealna pozycja dla dziewczyn posiadających piękny profil.

* * *

PORTRET CAŁOŚCIOWY Z SUKNIĄ

Obowiązkowy w każdym reportażu.

Ukazuje nie tylko Pannę Młodą, ale i jej kreację w całości (wbrew pozorom zdjęcia na których Panna Młoda siedzi lub tańczy nie pokazują w pełni kreacji).

Fantastycznym dodatkiem do tego portretu jest bukiet lub welon.

* * *

CIASNY PORTRET TWARZY

Nasz ulubiony typ portretu.

Modelka wcale nie musi patrzeć w obiektyw, aby powstał piękny portret.

Zdjęcia ze spuszczonymi powiekami są idealnym patentem na piękny portret, ponieważ modelka nie stresuje się bezpośrednim kontaktem z obiektywem.

* * *

PORTRET Z BUKIETEM

To kolejny must have na liście zdjęć do zrobienia!

Portret Panny Młodej z bukietem kadrowany do pasa lub połowy ud jest absolutną i obowiązkową klasyką.

Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie amerykańskiego kadru ucinającego np.: część twarzy.

* * *

PORTRET EKSPONUJĄCY FRYZURĘ I MAKIJAŻ

Kolejny punkt na liście do zrobienia obowiązkowo.

Pamiętajcie i Wy Panny Młode i Wy Fotografowie – w dniu ślubu jest to najczęściej wyjątkowy, niecodzienny makijaż i fryzura.

Warto je uwiecznić na dedykowanym portrecie.

* * *

PORTRET Z WELONEM

Jeśli Wasza Panna Młoda wybrała do swojej stylizacji welon, to jest to genialny dodatek do wykonania niepowtarzalnego, tajemniczego i zmysłowego portretu.

Jeśli Panna Młoda ma woalkę to również bez większego problemu możecie wykonać portret eksponujący np.: tylko połowę twarzy z widocznym kolczykiem, okiem i pięknie pomalowanymi ustami.

* * *

PORTRET Z DETALEM

Bardzo edytorialowy styl fotografowania.

Warto zrobić takie zdjęcia, bo są one kochane przez blogerów i wydawców.

To świetny patent na sfotografowanie detali sukienki, biżuterii lub butów.

zdjęcia: PINTEREST
Tagi: , Kategoria: BOARDS BOOK 0
1 odpowiedź
  • Monika
    18 września, 2015

    Cudowne ujecia! Piekne Panny Mlode:)