5/5 Pomysły na rustykalny ślub

by wtorek, 28 czerwca, 2016
Rustykalny ślub w tym roku święci swoje triumfy. Szukają pomysłu na ciekawą aranżację swojego przyjęcia weselnego, inspirowanie się stylem rustykalnym i boho to strzał w dziesiątkę. Ten cudowny powrót do natury wiele ma odsłon. Dlatego, byście nie musiały szukać po omacku, dziś przygotowałyśmy dla Was kilka istotnych punktów w stworzeniu ślubu rustykalnego.

REKLAMA

bookab

* * *

Przede wszystkim zrezygnujcie z pokrowców na krzesła. Drewniane meble z delikatną ozdobą wykonaną z naturalnych materiałów i ciekawą kaligrafią to surowe dekoracje, które świetnie wpisują się w rustykalny klimat.

* * *

Zainspiruj się lasem. Stworzenie dekoracji weselnych z pni drzewa na pewno zauroczą Waszych gości. Podstawki pod świeczki z wyciętymi scyzorykiem inicjałami Nowożeńców są świetnym nawiązaniem do niewinnej młodzieńczej miłości i porywów serca.

* * *

Drewniane tablice to wspaniała dekoracja na przyjęciu w stylu rustykalnym. Wśród starych wiejskich zabudowań z łatwością znajdziesz stare deski, które pozwolą Ci na zrealizowanie oryginalnej tablicy. Możesz ją wykorzystać jako informację dla gości, w którym miejscu przyjęcia weselnego się znajdują lub na ciekawą kaligrafię.

* * *

Planując ślub w plenerze wybierz ciekawą aranżację miejsca ceremonii. Spalone słońcem kłosy zboża zaprezentują się cudownie w okazałym wianku. Tak surowa dekoracja cudownie współgra z naturalnym otoczeniem drzew i krzewów.

* * *

Drewniane drogowskazy to bardzo efektowna i praktyczna dekoracja. Decydując się na ślub w plenerze lub przyjęcie w rustykalnej stodole, świetnie podkreślicie wiejski klimat drewnianymi drogowskazami. Te nie tylko wspaniale się prezentują, ale również będą ogromną pomocą dla Waszych gości, którzy dzięki nim na pewno nie zgubią się w poszukiwaniu miejsca przyjęcia weselnego.

* * *

Gipsówka wróciła do mody ślubnej wraz z nastaniem ery ślubów rustykalnych. Te wdzięczne drobne kwiatuszki cudownie spełnią się w roli głównej dekoracji florystycznych. Ich urok podkreślą stare słoiki ozdobione naturalnym sznurkiem.

* * *

Bardzo atrakcyjną dekoracją przyjęcia weselnego są szklane latarenki. Są nie tylko piękne, ale również bardzo wzruszające. W towarzystwie różnorodnych flakonów i pięknych dalii, rumianków, a także gipsówki cudowne latarenki podkreślą rustykalny urok przyjęcia.

* * *

Latarenki z metalowym wykończeniem będą stanowić cudowną ozdobę stołu. W nawiązaniu do rustykalnego stylu przyjęcia weselnego możecie wybrać drewniane  tabliczki wykorzystane jako numerację stołu.

* * *

Wykorzystanie starego sprzętu ogrodowego lub rolniczego przeniesie Waszych gości w klimat wiejskiej sielanki. Stara taczka może stać się ciekawą formą open baru.

* * *

Im więcej lasu, tym lepiej. Trawa, drzewa otulone światłem delikatnych lampek i utkana ze sznurka kurtyna z pewnością pomogą Wam stworzyć piękną aranżację ceremonii ślubu.

* * *

Im więcej światła, tym lepiej. Nie poszukuj jednak nowoczesnego designu. Światło świec to wystarczające oświetlenie, które doda Waszej uroczystości ogromnego romantyzmu. Te umieszczone w ciekawych świecznikach stworzonych ze starych słoików, podkreślą rustykalny charakter przyjęcia.

* * *

Ciekawą ozdobą ceremonii ślubu będą rustykalne wiaderka z luźno ułożonym bukietem. Do stworzenia rustykalnego bukietu wykorzystajcie gipsówkę, róże lub peonie. Takie wiaderka świetnie będą wyglądać zawieszone z boku krzeseł.

* * *

Stwórz polną kompozycję florystyczną. Taka cudownie wpisze się w klimat rustykalnego ślubu. Dodatkowo kwiaty możesz umieścić w srebrnych wiadrach. Wspaniałą dekoracją ceremonii ślubu będą też pnie drzewa.

* * *

Stare drewniane meble wspaniale komponują się z pięknymi kompozycjami florystycznymi. Wianki z roślin zawieszone na gałęziach drzew będą prawdziwą ozdobą w stylu rustykalnym. Nie zapominaj o kwiatach i bujnej zielonej roślinności. Rustic lubi asparagusy i liście paproci.

* * *

Tort weselny również może być rustykalny. Klimatyczne beże świetnie nawiążą do urokliwej babcinej koronki. Przenieś ją jako dekorację tortu z masy marcepanowej, a Twoi goście poczują wiejską atmosferę Waszego przyjęcia.

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *