Toskańskie inspiracje

by wtorek, 8 sierpnia, 2017
Toskański styl zwykle kojarzy się z eleganckimi przytulnymi wnętrzami o ciepłych barwach wypełnionymi jasnymi tkaninami i drewnianymi meblami. Spokój, harmonia i elegancja zarazem. Ale dlaczego by nie wykorzystać tego motywu w trakcie planowania wesela? Uważam, że elementy rodem z włoskiej willi mogą cudownie sprawdzić się na szykownym przyjęciu. Możecie je z powodzeniem wykorzystać podczas organizacji ślubu w Polsce, a do przepięknej Toskanii wybrać się w niezapomnianą podróż poślubną. Domy wakacyjne w Toskanii cieszą się ogromną popularnością, wśród nowożeńców z całego świata! Polacy bardzo chętnie wybierają ten obszar słonecznej Italii, bo ma on cudowny klimat, komfortowe temperatury, a nade wszystko niezapomniane widoki, architekturę i jedzenie!

Ciepła paleta barw – w toskańskim stylu dominują jasne ciepłe barwy, przede wszystkim żółcie, kremy, a także jasna oliwkowa zieleń, które można wykorzystać w każdym elemencie dekoracji – od papeterii, aż po kompozycje kwiatowe.

Jasne tkaniny – toskańskie domy są pełne jasnych pięknych tkanin, które z powodzeniem można wykorzystać jako dekorację sali, na przykład w postaci zwiewnej tkaniny położonej na stole pary młodej.

Eleganckie dodatki – znajdują się w każdej prawdziwej toskańskiej willi i z pewnością będą pięknie pięknie prezentować się na weselu w toskańskim stylu. Mogą być to między innymi stylowe złote świeczniki, a także elegancja jasna zastawa stołowa.

Cytryny – to włoskie dary natury, które obok oliwek i winogron mogą stanowić nietuzinkowy element dekoracyjny, choćby jako dodatek w kwiatowych kompozycjach na stołach gości.

Gałązki oliwki – z powodzeniem można je zastąpić gałązkami krzewu oliwnika, które są dostępne w Polsce. Oliwnik jest bardzo wytrzymały i przetrwa wakacyjne upały. Sprawdzi się idealnie nie tylko w kompozycjach, ale również jako dekoracja przy nakryciach.

REKLAMA

bookab

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *