GREENERY NADAL MODNE!

by środa, 25 lipca, 2018
Greenery szturmem zdobyła branżę ślubną. Zeszłoroczne realizacje na całym świecie odbywały się w dużej mierze w tej stylistyce. Greenery po prostu zdystansowało wszystkie stylistyki. Nie dziwimy się, bo ten trend doskonale sprawdza się w każdej stylistyce, jest dość prosty do adaptacji o każdej porze roku, a do stworzenia wyjątkowej aranżacji można wykorzystać zarówno rodzime gatunki roślin, jak i egzotyczne kwiaty oraz liście. W jakich stylistykach sprawdzi się motyw greenery?

GREENERY RUSTYKALNE – zielone rodzime gatunki traw, gałęzie z zielonymi liśćmi, gałęzie krzewów, sukulenty, ruskus

GREENERY TROPIKALNE – liście egzotyczne (monstera, palmowce, bananowce), eukaliptusy

GREENERY WŁOSKIE – gałęzie oliwy, oliwnik, wszystkie rodzaje ziół

GREENERY LEŚNE – paprocie, bluszcze, mchy, funkie

GREENERY OGRODOWE – wszystkie rodzaje ziół

GREENERY KWIATY – zielone hortensje, dzwonki irlandzkie, chryzantemy (santini), mieczyki, szarłaty, łubiny, biało-zielona protea, storczyki

REKLAMA

bookab

BUKIETY

Zielone bukiety skomponowane są głównie z liści, w zależności od stylistyki są to liście popularnych gatunków lub egzotycznych. Uzupełniane są najczęściej białymi kwiatami. Jeśli podchodzisz ortodoksyjnie do kolorystyki, wybierz zielone lub zielono-białe kwiaty. Kilka gatunków wymieniono wyżej.

ARANŻACJA PRZESTRZENI

Tu sprawdzą się wszelkie girlandy z liści – najczęściej wykorzystywany jest ruskus i eukaliptus. Odradzamy stosowanie gałęzi w girlandach, z uwagi na wagę roślin i niebezpieczeństwo z tym związane. Jeśli chcecie mieć imponujące duże aranżacje, pomyślcie o wynajmie drzew w donicach.

KRZESŁA

Dekoracje z liści są najprostszym i najtańszym sposobem na ozdobienie krzeseł. Wystarczy kilka gałązek oliwki (lub bardziej dostępnego w Polsce oliwnika), eukaliptusa, ruskusu. Pięknie wyglądają małe wiązki z cienkich witek wierzby płaczącej lub orzecha laskowego.

DETALE ARANŻACYJNE

Możecie wykorzystać dosłownie wszystkie dostępne zielone rośliny! Girlanda z liści na tablicy powitalnej, maleńkie bukieciki z wonnych ziół przy nakryciach, gałązki przy winietkach, oznaczenia stołów w doniczkach z ziołami. Pomysłów jest nieskończenie wiele!

STOŁY

Rośliny w doniczkach, liście w wazonach, girlandy, leśne i ogrodowe pnącza w butelkach. Nie ma żadnych ograniczeń! Możecie wykorzystać najróżniejsze przedmioty, aby wyeksponować zielone dekoracje. Warto wspomnieć, że koszt aranżacji z liści jest nieporównywalnie niższy niż kompozycje ze świeżych kwiatów.

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *