Kwiatowe ścieżki na ślubach plenerowych

by poniedziałek, 3 września, 2018
Śluby plenerowe są już standardem, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Złagodzenie przepisów dotyczących możliwości zawarcia cywilnego ślubu plenerowego sprawiło, że ten rok zapisze się w historii polskiej branży ślubnej, jako najbardziej plenerowy w dziejach. Obserwowane przez nas konta fotografów i konsultantów ślubnych na Facebooku i Instagramie, tylko to potwierdzają! O dekoracjach w plenerze pisałyśmy niejednokrotnie. Dziś pokażemy Wam pomysłowe aranżacje ścieżek na ślubach plenerowych. Zobaczcie, jak przy użyciu płatków i kwiatów stworzyć spektakularny efekt WOW! Skąd wziąć płatki? Większość firm florystycznych oferuje płatki na kilogramy, którymi można wysypać dróżki. Można użyć też sztucznych płatków, ale uważajcie na nie, bo często farbują. Alternatywą dla płatków, których potrzeba sporo, aby osiągnąć pożądany efekt, są całe główki kwiatów. Zapraszamy do obejrzenia naszych inspiracji.

REKLAMA

OMBRE

Ombre od lat towarzyszy nam na ślubach. To uroczy styl, który świetnie sprawdzi się podczas aranżacji ścieżek. Płatki o różnych odcieniach jednej tonacji barw należy rozsypać od najjaśniejszego do najciemniejszego. Najpopularniejsze są kwiaty różowe, bo jest ich najwięcej o różnorodnych odcieniach.

TĘCZOWO

Stwórzcie tęczowy kobierzec rozsypując różne kolory płatków. Uzyskajcie efekt podobny do ombre, ale o bardziej energicznym charakterze. Szczególnie dobrze wygląda mieszanie kolorów, które uzupełniają się, np.: różowy, żółty, pomarańczowy lub różowy, czerwony, fioletowy.

KWIATY

To najprostszy sposób na uzyskanie ekspresowo kwiatowej ścieżki. Wystarczy rozsypać główki wybranych kwiatów (sprawdzą się kwiaty o płaskich kwiatostanach) lub całe kwiaty łącznie z łodygami. Kwiaty można rozsypać nieregularnie lub stworzyć z nich urocze zawijasy.

BOCZNE ŚCIEŻKI

Nie chcesz iść bezpośrednio po płatkach lub kwiatach? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś miała kwiatowe ścieżki! Po prostu rozsyp kwiaty lub płatki po bokach drogi, którą będziecie iść do miejsca zaślubin.

zdjęcia: PINTEREST