Piękne dekoracje z dyń

by wtorek, 13 listopada, 2018
Sezon dyniowy może trwać cała jesień i zimę, ponieważ to fantastyczne warzywo doskonale zimuje i można cieszyć się nim przez długie miesiące. Dynie są obowiązkowym elementem dekoracyjnym na jesiennych ślubach, a w moim przekonaniu sprawdzą się także w zimie, jeśli pomalujemy je na złoto, srebrno lub biało. Jak można wykorzystać dynie w ślubnych aranżacjach? Zobaczcie poniżej nasze propozycje. Jeśli obawiacie się same malować i kaligrafować dynie, to z pewnością dobra KWIACIARNIA zajmie się tym w profesjonalny sposób.

REKLAMA

WINIETKI

To jeden z najbardziej urokliwych pomysłów na wykorzystanie dyń! Małe dynie należy dokładnie umyć, a jeśli chcemy je pomalować, powinno się je także odtłuścić przecierając powierzchnię wilgotną ściereczką z płynem do mycia naczyń. Dynie można pomalować farbą w spreju albo farbą akrylową za pomocą pędzla. Zdecydowanie polecamy opcję malowania sprejem, bo jest o wiele szybsza. Na pomalowanych dyniach możecie wykaligrafować imiona gości, lub jeśli nie potraficie pięknie pisać, możecie doczepić do każdej dyni wydrukowaną winietkę!

WAZON

Wydrążona dynia to genialny wazon! Może być w naturalnym kolorze, lub pomalowana jedną z technik wymienionych wyżej. W dyniach szczególnie urokliwie wyglądają sezonowe, jesienne kwiaty, np.: dalie, chryzantemy, celozje czy ozdobna kapusta. Wybierając dynie na wazon, zwróćcie uwagę na jej spód, aby był równy, wówczas wazon nie przewróci się.

NAPISY

Duże dynie możecie wykorzystać do stworzenia niebanalnych dekoracji informacyjnych. Na dyniach można pisać za pomocą flamastrów przeznaczonych do pisania na płytach CD. Jeśli zdecydujecie się na dyniowe winietki, na dużych dyniach możecie wykaligrafować cyfry oznaczające konkretne stoły.

DEKORACJE STOŁU

Zakochacie się w tych dekoracjach! Dynie o różnorodnych wielkościach i kształtach pomalowane na różnorodne kolory wyglądają po prostu obłędnie! I jest to dekoracja, którą możecie wykonać całkowicie samodzielnie! Mało tego! Jest to niedroga aranżacja, a jest na tyle efektowna, że możecie zrezygnować całkowicie z kwiatów.

DEKORACJE MIEJSCA ZAŚLUBIN

Na jesiennym ślubie w plenerze nie może zabraknąć dyń! Są niesamowicie wdzięcznym elementem dekoracyjnym, który doskonale sprawdzi się w stylistyce rustykalnej, a w wersji malowanej także w stylistyce glamour!

zdjęcia: PINTEREST