Ekspres do kawy – nowoczesny gadżet w formie idealnego prezentu ślubnego? Sprawdź!

by wtorek, 17 grudnia, 2019
Ekspres do kawy – nowoczesny gadżet w formie idealnego prezentu ślubnego? Sprawdź!

 

 

Wspólne poranki przy pobudzającym espresso i popołudnia łączące małżonków smakiem idealnie wyważonego latte… Czy to nie brzmi jak bajka? Zdecydowanie tak, na dodatek taka, którą łatwo można wcielić w życie. Ekspres do kawy jest chętnie wybieranym pomysłem na prezent ślubny. Czy jest model, który będzie pasował każdej świeżo poślubionej parze? Tak! Podpowiadamy, jaki ekspres do kawy wybrać w prezencie ślubnym.

 

 

Prezent ślubny – trudne zadanie

 

Wybierasz się na ślub? Czeka cię więc trudne zadanie. Oprócz oczywistej radości z powodu szczęścia młodej pary, miło spędzonego czasu na weselu, musisz pomyśleć o prezencie ślubnym. To zadanie niekiedy potrafi spędzić sen z powiek. Bo cóż kupić parze młodej, która dopiero rozpoczyna wspólne życie lub być może od wielu lat mieszka razem? A takich jest przecież coraz więcej! Jeśli przyszli małżonkowie zdążyli już urządzić mieszkanie, nie potrzebują kompletu garnków czy ręczników z wyszytymi inicjałami. A jeszcze niedawno tego typu prezenty cieszyły się dużą popularnością. Obecnie ekspresy do kawy czy inne funkcjonalne gadżety do domu coraz częściej zwracają uwagę gości weselnych.

 

Ekspres do kawy – jak go wybrać?

 

Ekspres do kawy może okazać się dobrym pomysłem na prezent ślubny – o ile rzecz jasna para młoda lubi spędzać czas w towarzystwie tego popularnego napoju. Co więcej, wspólna kawa wypita w towarzystwie drugiej połówki to bardzo przyjemna wizja, która może umilić młodej parze niejeden dzień. Czym więc kierować się, wybierając ekspres do kawy, który podarujemy nowożeńcom? Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli. Wybierając więc urządzenie, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów.

Zastanówmy się, jak duże ma być urządzenie. Jeśli wiemy, że para młoda planuje zamieszkać w małym mieszkaniu lub posiada niewielką kuchnię – wybierzmy urządzenie kompaktowych rozmiarów. Dzięki nowoczesnej technologii nawet nieduży sprzęt będzie w stanie przygotować perfekcyjne wyważoną kawę. Dobrym przykładem jest np. ekspres do kawy CitiZ&Milk. Urządzenie przyrządzi zarówno espresso, jak i mleczne rodzaje kawy, wykorzystując w tym celu ciśnienie o mocy 19 barów. Wybrane w tym celu kapsułki Nespresso pozwolą młodej parze cieszyć się smakiem napojów wzbogaconych o puszystą, mleczną piankę.

 

Kilka słów o kapsułkach

 

Istnieje kolejny powód, dla którego ekspres do kawy może okazać się trafionym pomysłem na prezent. Przygotowana przez niego kawa zawsze zachowuje odpowiedni smak – a wszystko to bez bałaganu w kuchni i konieczności samodzielnego odmierzania proporcji. Jeśli zdecydujemy się na ekspres kapsułkowy, dobrym pomysłem będzie dołączenie do prezentu kapsułek z kawą. Dobrym wyborem mogą okazać się kapsułki Nespresso, których kształt został tak zaprojektowany, aby zapewnić równomierny przepływ wody pod ciśnieniem przez zmieloną kawę podczas ekstrakcji. Co więcej, gama smaków i aromatów, jakie oferują kapsułki Nespresso jest naprawdę szeroka – z pewnością więc uda się nam zaskoczyć nowożeńców czymś wyjątkowym!

Wybierając ekspres do kawy na prezent ślubny możemy pokazać młodej parze, że filiżanka kawy może być czymś więcej niż tylko przerwą czy sposobem na pełną aromatu pobudkę. To także okazja na dostarczenie sobie przyjemności, odkrywanie nowych smaków, zapewnienie sobie wygody lub pielęgnowanie wspólnych rytuałów!

 

Tekst powstał przy współpracy z partnerem bloga Nespresso
zdjęcia: materiały prasowe
Tagi: , Kategoria: DOM 0