Uniwersalne wózki dziecięce: na każdą okazję

by sobota, 24 września, 2022Wszyscy rodzice chcą stworzyć swoim pociechom maksymalny komfort i kupują dla nich tylko to, co najlepsze. Dotyczy to transportu dziecięcego, kołysek, ubrań, zabawek itp. Szczególne miejsce wśród produktów dla dzieci zajmują wózki uniwersalne. Są one najwygodniejszym środkiem transportu na każdą okazję, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Z nimi można wybrać się na spacer, na zakupy, do najbliższego parku czy na wieś. Wózki uniwersalne to świetny wybór na długie, terenowe spacery, o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Zakup uniwersalnego wózka dla dzieci oznacza otrzymanie zarówno nosidełka, jak i siedziska. Są one przeznaczone dla dzieci od urodzenia i do 3 lat i są wyposażone we wszystko, co niezbędne dla rodziców. Za pomocą mechanizmu obrotowego w jednostce siedziska można obrócić wózek do pozycji przodem do rodziców lub odwrotnie. Pasy bezpieczeństwa w siedzisku spełniają wszystkie międzynarodowe normy.

 

 

 

Uniwersalne wózki dziecięce dla noworodków

 

Wysokiej jakości wózki dziecięce są lekkie, mają przestronną przestrzeń do spania i niezawodne hamulce. Ponadto posiadają następujące zalety:

 

– zdejmowana jednostka siedzenia;

– możliwość montażu fotelików samochodowych;

– system cyrkulacji powietrza;

– łatwo zdejmowane jedną ręką nosidełko;

– wygodna przestrzeń do spania;

– regulowane oparcie, podnóżek i uchwyt;

– możliwość złożenia stelaża jedną ręką;

– duży kaptur z daszkiem;

– zdejmowane elementy miękkie;

– potrójna amortyzacja;

– koła przednie obracające się o 360°;

– pojemny kosz na zakupy;

– 5-punktowe pasy bezpieczeństwa;

– dodatkowe akcesoria (pokrowiec na nóżki, moskitiera, folia przeciwdeszczowa, plecak itp.)

 

Producenci oferują szeroki wybór modeli, przystępne ceny i wysoki poziom obsługi. Na zamówienie dostępne są opcje w różnych wzorach i kolorach, które nadają się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

 

Jak wybrać wózek uniwersalny?

 

Przede wszystkim trzeba postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i komfort dziecka. To między innymi świetna amortyzacja, pojemne i ciepłe miejsce do spania z wentylacją, wodoodporne tkaniny, duży daszek. Wózek powinien być wyposażony w mocne pasy bezpieczeństwa (najlepiej 5-punktowe), regulowany podnóżek (stopy powinny znajdować się na płaskiej powierzchni), zderzak (aby dziecko mogło samodzielnie wyjść z wózka). Bardzo wygodne jest również, gdy oparcie jest regulowane, dzięki czemu dziecko może siedzieć i leżeć w wózku. Duży daszek chroni nie tylko przed słońcem i deszczem, ale także przed kurzem i wiatrem. Modele 3w1 najczęściej wyposażone są w fotelik samochodowy w formie kołyski, co jest bardzo wygodne dla niemowląt.

 

 

 

 

Równie ważna jest wygoda dla rodziców. Zapewnia ją dobra przejezdność kół, łatwość składania/rozkładania, mobilność w transporcie, możliwość regulacji rączki, obecność okienka peek-a-boo itp. Warto zauważyć, że wózki z dużymi kołami mają lepszą przejezdność i są bardziej stabilne niż te z małymi kołami. Liczba kół również wpływa na te wskaźniki. Koła gumowe, żelowe i silikonowe są uważane za najlepsze, ponieważ dobrze amortyzują drgania. Koła nadmuchiwane mają miękką amortyzację, ale trzeba je od czasu do czasu napompować. Jeśli przednie koła są obrotowe, lepiej je ustawić (dla lepszej przejezdności). Ponadto ważne jest, aby wybrać wózek, który ma dobrą amortyzację i możliwość zmiany położenia rączki (aby dostosować się w zależności od wzrostu rodziców).

 

 

 

 

Również waga i wielkość wózka wpływa na łatwość jego użytkowania. Uważa się, że optymalna waga mieści się w przedziale od 13 do 16 kg. Jeśli chodzi o rozmiar, to przede wszystkim należy zdać się na swój styl życia i miejsce zamieszkania (szerokość drzwi i wind).

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest producent wózka. Najlepiej sprawdziły się wózki takich znanych marek: Anex, Adamex, Chicco, Geoby, Camarelo, Adbor i inne.

 

zdjęcia: materiały prasowe
Tagi: , Kategoria: DOM 0