Rustykalne wesele w Olsztynie. Jak je zorganizować?

by piątek, 20 września, 2019
Kwiaty, koronki, drewno i natura w tle to tylko niektóre elementy stylu rustykalnego, który króluje w ostatnim czasie na przyjęciach weselnych. Naturalny, skromny i pozbawiony kiczu nadaje zabawie sielski charakter. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak urządzić wesele w Olsztynie w nurcie rustykalnym.

 

 

Rustykalny oznacza związany ze wsią, mający cechy wiejskie. Kto jednak wesele w takim stylu wyobraża sobie tradycyjnie, jako głośną imprezę zorganizowaną z rozmachem w strażackiej remizie, jest w dużym błędzie. Rustykalna stylistyka inspiruje się jedynie elementami związanymi z folklorem i wiejską scenerią: drewnem, wyrobami rękodzielniczymi, a przede wszystkim dziką przyrodą. Dla podkreślenia stylu wesela para młoda może przyjechać na ślub bryczką lub eleganckim powozem, wystylizowana adekwatnie do motywu przewodniego uroczystości: panna młoda w luźno upiętych włosach, z wiankiem z polnych kwiatów na głowie i w zwiewnej, skromnej sukience z elementami koronki; pan młody w eleganckim garniturze, z szelkami, muszką, a w nieco bardziej odważnej wersji także z cylindrem na głowie. Sala weselna powinna rozkołysać się muzyką graną na żywo, a drewniane stoły ugiąć pod ciężarem regionalnych smakołyków domowego wyrobu: serów, wędlin, ciast.

 

Rustykalna aranżacja. Jakie dekoracje wybrać? 

 

Przede wszystkim trzeba jednak zadbać o odpowiedni wystrój sali. Pomimo że styl rustykalny lubi czerpać z tego, co minione i wykorzystywać przedmioty pochowane na zakurzonych strychach, doskonale wkomponowuje się w nowoczesną przestrzeń sali weselnej w eleganckim hotelu. Wszystko dzięki odpowiednio dobranym dodatkom dekoracyjnym. Tradycyjne, kolorowe wstęgi na suficie warto zastąpić papierowymi girlandami i lampionami. Stoły można przystroić koronkowymi serwetkami i udekorować polnymi kwiatami w szklanych butelkach lub starych słoikach w woreczkach z juty. Dodatkowo, gdzieniegdzie mogą się pojawić drewniane skrzynie lub beczki. Inspiracji warto poszukać na pchlich targach, w sklepach z antykami lub poszperać w domowych starociach. Lista możliwych do wykorzystania dekoracji jest długa, ale przy ich wyborze trzeba pamiętać o zachowaniu dobrego smaku i umiaru. W przeciwnym razie można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast naturalnej i subtelnej aranżacji, kiczowatą estetykę.

 

kwiaty na weselu w Hotelu HP Olsztyn

 

Wesele rustykalne. Gdzie je zorganizować? 

 

Jak widać, za pomocą elementów dekoracyjnych, które w połączeniu tworzą spójną, estetyczną całość, można zorganizować rustykalne wesele w zasadzie w każdym miejscu z odrobiną przyrody w tle. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych rejonach Polski przyjęcie weselne w stylu inspirowanym folklorem i naturą nabiera szczególnego charakteru. Takim rejonem z pewnością są Warmia i Mazury. Pełne lasów i jezior stanowią wyjątkowe tło dla uroczystości nie tylko na spokojnej wsi, ale i w większym mieście. W tym drugim przypadku warto się zdecydować na wesele w Olsztynie. Po pierwsze, łatwiej niż w mniejszych ośrodkach można tam znaleźć odpowiedni hotel z salą weselną. Po drugie, jego bogactwo przyrodnicze jest oszałamiające, a składają się na nie liczne parki, lasy i jeziora. Nie trzeba zatem wcale jechać poza miasto, aby zorganizować inspirowane folklorem wesele. Wystarczy, że hotel, w którym odbędzie się uroczystość, będzie malowniczo położony w zacisznej okolicy, w sercu natury.

 

wesele w Olsztynie

 

Olsztyn – wesele rustykalne w hotelu

 

Bez bliskości przyrody trudno sobie bowiem wyobrazić przyjęcie w stylu rustykalnym. Nie tylko harmonizuje ona z wystrojem sali, ale jest także scenerią sesji zdjęciowej z udziałem gości czy nawet ślubu w plenerze. Uroczystość zawarcia związku małżeńskiego w otoczeniu bujnego ogrodu połączoną z zabawą w eleganckiej, przeszklonej sali z widokiem na zielone korony drzew można zorganizować w hotelu HP Park. To atrakcyjne miejsce na rustykalne wesele w Olsztynie, bo nie dość, że jest pięknie zlokalizowane w cieniu lasu i ogrodu, to jeszcze zapewnia kompleksową obsługę, która obejmuje m.in. profesjonalną organizację przyjęcia, nocleg dla gości i poprawiny w plenerze.

Współczesne wesela coraz częściej odżegnują się od nadmiernego przepychu i sztuczności na rzecz prostoty, skromności i naturalności, jakie są wyznacznikami stylu rustykalnego. Olsztyn ze swoim otoczeniem w kolorach zieleni i błękitu stanowi wymarzoną scenerię dla przyjęcia w takim nurcie. Miasto ma w sobie urok, który wniknie w atmosferę zabawy w eleganckim hotelu, nadając jej magiczny charakter płynący wprost z natury.

 

Organizacja wesela w Olsztynie - HP Hotel

 

zdjęcia: materiały prasowe