Wesele zimą? Rozgrzej gości kawą!

by poniedziałek, 23 grudnia, 2019
Wesele zimą? Rozgrzej gości kawą!

 

Państwo młodzi najczęściej decydują się na wesele latem, kiedy wakacyjna aura towarzyszy nam na każdym kroku, liście drzew mają barwę soczystej zieleni, a wysoka temperatura pozwala na wybranie cienkich i zwiewnych kreacji. Jednak jest teraz coraz więcej miłośników zimowej aury – par chcących powiedzieć sakramentalne „tak” w chłodnym grudniu lub styczniu. Sprawdź, jak możesz uświetnić zimowe przyjęcie weselne!

 

 

 

Pory roku a przyjęcia weselne

 

Wesele o każdej porze roku ma swoje zalety i wady. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a obsypane kwiatami drzewa aż zapierają dech w piersiach, mamy więcej energii i z radością patrzymy na czekające nas w przyszłości wspólne chwile. Lato z perspektywą wysokiej temperatury i długich dni zachęca do zorganizowania wesela bliżej bujnej zieleni lub wody. Ślub na jesień to również kuszący termin dla wielu par. Opadające wielokolorowe liście na pewno będą stanowić wspaniałe naturalne tło na ślubnych fotografiach. Organizacja wesela zimą, oprócz białego delikatnego śnieżnego puchu może przynieść dodatkowe korzyści, które nieraz decydują o wyborze tej właśnie pory roku przez zakochanych.

 

Kusząca zima

 

Wesele w zimie ma swoje plusy i to bardzo istotne. Przede wszystkim koszty organizacji przyjęcia są zazwyczaj niższe w porównaniu do innych sezonów. Większość osób związanych z przygotowaniami do ślubu (kamerzyści, fotografowie, właściciele sal weselnych) obniżają ceny usług, aby zachęcić do skorzystania z ich oferty. Wolne zimowe terminy powodują, że nierzadko można przebierać w propozycjach branży ślubnej i wybrać dokładnie tę salę, menu czy fotografa, jakie najbardziej przypadły nam do gustu. Jest spora szansa, że termin w grudniu czy styczniu uda nam się zarezerwować w wymarzonym miejscu już kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Z letnimi terminami jest znacznie trudniej, czasami na ten wymarzony trzeba czekać nawet dwa lata!

 

Coś na rozgrzanie gości

 

Podejmując decyzję o przyjęciu weselnym w grudniu i styczniu, marzymy o pięknej zimowej aurze – świeżym, puszystym śniegu, skrzącym się w świetle słońca milionami drobnych punkcików, gęstych choinkach uginających się pod naporem białego puchu czy szronie, malującym na szybach niepowtarzalne wzory. Taka malownicza pogoda wiąże się jednak z ujemną temperaturą potęgowaną lodowatymi powiewami wiatru, a co za tym idzie, z chęcią szybkiego powrotu z ceremonii ślubnej do ogrzanego pomieszczenia. Wtedy warto zaserwować gościom coś ciepłego do picia. Dlatego dobrym elementem weselnego przyjęcia może okazać się… automat do kawy. Dobrze przyrządzona kawa już intensywnym zapachem i wspaniałym smakiem rozgrzeje nawet największych zmarzluchów. Szybko działający automat do kawy sprawi więc, że w krótkim czasie każdy gość będzie mógł się delektować ulubionym napojem.

Na tym jednak nie kończą się korzyści, jakie może zaoferować nam podczas weselnego przyjęcia automat do kawy! Odpowiednio dobrana kawa w kapsułach zapewni niezwykły aromat i smak, a dodanie do niej cynamonu, goździków czy kardamonu sprawi, że zaledwie po kilku łykach goście poczują rozchodzące się w ich ciałach przyjemne ciepło. Kawa w kapsułkach jest dostępna w wielu wariantach, dzięki czemu każdy uczestnik przyjęcia znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W czarnych kawach pochodzących z różnych regionów świata można wręcz przebierać – ich smak, moc i aromat zależą od specyficznych warunków oraz odpowiedniego momentu zbioru czy nawet specyficznej metodzie suszenia. Z kolei wielbicielom subtelnych smaków przypadną do gustu delikatniejsze smaki, podane np. w postaci cappuccino, mlecznego latte albo delikatnie czekoladowej kawy mocha.

 

Wszystkie kawy z jednego urządzenia?

 

Odpowiedni automat do kawy poradzi sobie z przygotowaniem różnorodnych wariantów kawy. Szybkie nagrzewanie skróci czas oczekiwania na przyrządzenie napoju, co w przypadku większej liczby gości jest bardzo ważne, bo przecież kawa najlepiej smakuje, gdy pije się ją we wspólnym gronie i bez  konieczności długiego oczekiwania. Możliwość programowania urządzenia sprawi, że dobranie odpowiedniej ilości wody do konkretnego rodzaju napoju, będzie odbywało się za pomocą wyłącznie jednego przycisku (nawet w przypadku wyboru opcji ze spienionym mlekiem). Dzięki takiemu ekspresowi aromatyczna, rozgrzewająca gości kawa będzie gotowa w kilkadziesiąt sekund.

Urządzając przyjęcie weselne w otoczeniu zimowej aury pamiętajmy, o zaskoczeniu naszych gości czymś nietuzinkowym do picia. Dobra, gorąca i przygotowana na różne sposoby kawa w kapsułkach na pewno sprawi, że podczas tej ważnej dla nas uroczystości wszystkich gości rozpieści wyjątkowy aromat!

Tekst powstał przy współpracy z partnerem bloga Nespresso
zdjęcie: materiały prasowe

 

 

Tagi: , Kategoria: DOM 0