Zjawiskowe aranżacje miejsca zaślubin

by wtorek, 23 lipca, 2019
Śluby w plenerze, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, ale poza obiektami sakralnymi czy urzędami są już standardem w polskiej rzeczywistości ślubnej. Dzięki wprowadzonym przepisom, organizacja ceremonii cywilnej, poza Urzędem Stanu Cywilnego jest znacznie prostsza i praktycznie bez problemu można ją zorganizować po spełnieniu kilku warunków wymienionych w przepisach oraz oczywiście po uiszczeniu opłaty. Kiedy macie już zorganizowaną formalną stronę ślubu w plenerze, przyszedł czas na zaplanowanie aranżacji przestrzeni! To najprzyjemniejsza część przygotowań i warto poświęcić więcej czasu na przemyślenie i rozważenie różnych opcji dekoracji. Pamiętajcie, że od waszej pracy na tym etapie, będzie zależeć wizualna strona ślubu i wesela. ARTYSTYCZNY REPORTAŻ ŚLUBNY, który jest tak modny w ostatnich latach, w dużej mierze opiera się na estetyce przygotowanych aranżacji, dekoracji i scenografii.

Planując scenografię miejsca zaślubin weźcie pod uwagę czy będzie to miejsce na dworze, czy w pomieszczeniu? Jaka to będzie pora roku oraz dnia? Czy obiekt dysponuje odpowiednią konstrukcją i krzesłami, które ustawia się dla gości na czas trwania ceremonii? Jak wygląda otoczenia miejsca zaślubin? Czy są tam drzewa, basen, staw, pomost? W jakim stylu będzie wasz ślub? Odpowiedzi na te pytania, pomogą wam w wyborze dekoracji miejsca zaślubin! A poniżej znajdziecie ponad 35 wyjątkowych propozycji aranżacji!

 

REKLAMA

 

Aby uzyskać efekt WOW, nie potrzeba wiele! Wystarczą ogromne palmowe liście, aby dekoracja zapierała dech w piersiach!

 

 

Najprostszą drewnianą konstrukcję w kształcie bramy wystarczy ozdobić tkaniną i girlandami z kwiatów (idealnie sprawdzą się goździki).

 

 

Zwisająca dekoracja nad miejscem zaślubin, która wykonana została z zielonych gałęzi to ogromna oszczędność pieniędzy! Wysoko zawieszona dekoracja nie musi być obsypana kwiatami.

 

 

Atrapa kominka i duża ilość świec to świetny patent na dekoracje miejsca zaślubin na niewielkiej przestrzeni.

 

 

Konstrukcja w kształcie pergoli wymaga większych nakładów na dekoracje. Tak ozdobiona, łącznie z filarami, z pewnością wywoła zachwyt wśród gości.

 

 

Świece to jeden z patentów dekoratorów na stworzenie niepowtarzalnego i romantycznego miejsca zaślubin.

 

 

Prostą konstrukcję z gałęzi najlepiej ozdobić lekkimi kwiatami, aby jej nie przytłoczyć. Wyrazisty kolor kwiatów idealnie podkreślił kształt konstrukcji.

 

 

Prosta konstrukcja w kształcie ostrosłupa to propozycja na dekorację miejsca zaślubin w stylu boho, hippie, gypsy i coachella.

 

 

Nietypowe kształty konstrukcji są coraz popularniejsze. Ta w kształcie domku ozdobiona została tylko zielonymi pnączami, a efekt WOW jest!

 

 

Spektakularna propozycja dekoracji! Białe tkaniny i bogato zdobione kwiatami filary wyglądają przepięknie!

 

 

Konstrukcje z brzozowych gałęzi i pni są bardzo romantyczne i pięknie wyglądają udekorowane pastelowymi kwiatami.

 

 

Ślub boho to nonszalanckie dekoracje! Dwa bambusowe patyki zostały połączone lekką makramą i asymetrycznie ozdobione niewielką kompozycją kwiatową.

 

 

Zawieszone pod sufitem dekoracje to świetny pomysł na dekoracje miejsca zaślubin we wnętrzach. Aby taka kompozycja nie była nudna, rośliny powinny być w nieładzie, aby nadać całości trójwymiarowości.

 

 

Skromna aranżacja z zielonych girland, które ozdobiono sznurami światełek LED to propozycja do surowych i ascetycznych wnętrz.

 

 

Na ślubie w stylu tropikalnym nie może zabraknąć dekoracji z liści palmowych, monstery oraz storczyków! Cudo!

 

 

Tropikalne boho od kilku sezonów święci triumfy! Nic dziwnego! Tak ozdobione miejsce zaślubin zrobi wrażenie na każdym! Kompozycje z egzotycznych liści i pomarańczowych kwiatów strelicji oraz makrama wyglądają przepięknie!

 

 

Dekoracja miejsca zaślubin roślinami w donicach to trend, który z roku na rok zyskuje na popularności.

 

 

Jeśli otoczenie miejsca zaślubin w plenerze jest imponujące, do dekoracji konstrukcji wystarczy kilka kwiatów, aby nadać jej niepowtarzalny wygląd.

 

 

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody! Imponująca aranżacja z ogromną ilością róż, peonii i ostróżek wygląda oszałamiająco!

 

 

Zwisające dekoracje są często połączeniem kwiatów świeżych i sztucznych, ale doskonałej jakości. Dzięki temu rozwiązaniu, możecie sporo zaoszczędzić!

 

 

Prosta konstrukcja z brzozowych gałęzi ozdobiona liśćmi eukaliptusa i soczyście kolorowymi kwiatami oraz banner z symbolem XO (po angielsku całus) to propozycja na ślub w stylu gypsy.

 

 

Zieleń + świece to recepta na sukces, szczególnie w postindustrialnych, surowych wnętrzach.

 

 

Jeśli planujesz ślub w plenerze, wybierz miejsce z drzewem, które można ozdobić lampionami.

 

 

Suche trawy od dwóch lat robią furorę na ślubach! Dekoracje wykonane z traw są spektakularne!

 

 

Konstrukcja z metalu to ciekawa alternatywa dla drewnianych budowli. Taką konstrukcję można ozdobić kwitnącymi gałązkami i wstążkami, aby nie obciążać jej.

 

 

Tak widowiskowe aranżacje kwiatowe to duży wydatek, ale jest i na to sposób! Jeśli chcecie mieć tak ozdobione wejście do kościoła, spróbujcie zorganizować dekoracje z innymi parami, które biorą ślub tego samego dnia. Jeśli złożycie się na aranżację, koszty będą niższe, a efekt zaskoczy!

 

Kompozycje w pojemnikach, doniczkach, wiadrach to świetna alternatywa dla miejsca, które nie ma konstrukcji.

 

 

Wigwam z brzozowych gałęzi, niewielka kompozycja z kwiatów i dywan to przepis na zjawiskową dekorację w stylu boho.

 

 

Kochamy takie dekoracje! Duże łapacze snów i dywan na ślub boho!

 

 

Prostota i wyrafinowanie tej aranżacji są powalające!

 

 

Nietypową, ale uroczą dekoracją miejsca zaślubin jest ogromna, spersonalizowana wycinanka. Podoba wam się?

 

 

Łuki to szalenie modny element dekoracyjny. Spektakularna konstrukcja ozdobiona została suchymi trawami! Efekt WOW!

 

 

Obłędna aranżacja z egzotycznych, dużych liści to propozycja na modne śluby w stylu tropicana.

 

 

Świece są jednym z najprostszych i najtańszych sposób aranżacji przestrzeni miejsca zaślubin. Użyjcie świec o różnej wysokości, aby uzyskać trójwymiarowy efekt.

 

 

Konstrukcja z metalowych rurek ozdobiona girlandą z kwiatów i… paprotkami w donicach to świetna aranżacja w stylu miejskim.

 

 

Zielony łuk w stylu greenery jest tańszą alternatywą dla takiej samej kwiatowej aranżacji.

 

 

Klasyczna aranżacja z róż i liści eukaliptusa sprawdzi się na ślubach w stylu klasycznym, tradycyjnym, eleganckimi i glamour.

 

 

Doniczkowe rośliny pięknie zagospodarują przestrzeń plenerowych ślubów w stylu pustynnym. Taka aranżacja jest nie tylko piękna, ale i ekologiczna.

 

 

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać na swój ślub dekoracje, spróbuj zrobić kurtynę z materiału lub bibuły. To proste!

 

zdjęcia: PINTEREST