Czy łatwo zdjąć doklejane rzęsy?

by czwartek, 26 marca, 2020Czy łatwo zdjąć doklejane rzęsy?

 

Każda kobieta chce pięknie wyglądać, dlatego poświęcamy sporo czasu na to, aby nasz makijaż, fryzura oraz ubrania były stylizacją, która doda nam pewności siebie. Duże znaczenie ma dla nas makijaż oka. Mamy sporo możliwości, jeśli chodzi o asortyment artykułów do makijażu. Maskary do rzęs, eyelinery i kosmetyki do brwi to absolutna klasyka.

 

 

Piękny makijaż 

 

Wiele pań przekonało się, że świetnie sprawdzają się doklejane rzęsy, które możemy kupić w wielu drogeriach zarówno stacjonarnych, jak i w Internecie. Jeśli zastanawiamy się czy to dobry wybór dla nas, warto spróbować. Okazuje się, że wiele kobiet bardzo polubiło rzęsy na pasku, które są łatwe w aplikacji, jak i ściągnięciu. Sprawdzą się na co dzień, jak i na ważne okazje.

Dobrze jest zwracać uwagę na ich jakość i dokupić klej, który będzie delikatny, a zarazem będzie dobrze trzymał rzęsy. Gdyby odkleiły się w kącikach, mogłoby to wyglądać bardzo nieestetycznie. Wtedy trzeba rzęsy ściągnąć i przykleić od nowa. Niektóre panie zastanawiają się czy zbyt wiele czasu nie zajmuje cała aplikacja oraz konieczność ściągania rzęs na noc. Okazuje się, że wcale nie musi trwać to dłużej niż tuszowanie rzęs i późniejsze zmywanie makijażu, zanim udamy się do łóżka.

Jest to bardzo wygodne, a trzeba przyznać, że rzęsy bardzo pięknie podkreślają kształt naszego oka, optycznie je powiększając. Warto wybrać taki model, który będzie dla nas najlepszy. Wcale nie muszą być to rzęsy bardzo długie i grube, które teatralnie powiększają oko. Czasem wystarczy naprawdę bardzo niewiele, aby odmienić swój make-up.

 

Łatwa aplikacja i ściąganie

 

Oczywiście warto pamiętać, aby się nie zniechęcać, bo pierwsza aplikacja może być nieco trudna. W internecie mamy mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym możemy nauczyć się robić to sprawnie. Niektóre panie kupując sztuczne rzęsy przekonały się, że muszą sporą ich część przyciąć, aby ładnie pasowały do ich oka. Jest to sprawa indywidualna, bo każdy kształt oka jest nieco inny.

Rzęsy na pasku dobrze dopasowują się, bo są elastyczne. Warto pamiętać, że nie jest to produkt jednorazowy. Dobre przechowywanie oraz umiejętne ściąganie kleju za każdym razem sprawi, że będziemy mogły z rzęs korzystać wielokrotnie. Z każdym tygodniem coraz lepiej przystosowują się one do kształtu naszego oka, dlatego wyglądają naturalnie. Trzeba zdjąć je wieczorem, delikatnie usunąć resztki kleju i schować do pudełka, w którym nie będą się kurzyć.

Niektóre panie wolą delikatny efekt, dlatego decydują się na kępki rzęs. To również dobry sposób, aby subtelnie podkreślić oczy, nadając im wyrazu. Czasem rezygnujemy z malowania kreski, bo same rzęsy są już na tyle piękne, że nie wymagają dodatkowego makijażu. Warto pamiętać o tym, żeby nasze brwi również były ładnie podkreślone. Nie należy robić tego zbyt mocno, bo możemy uzyskać dość karykaturalny efekt.

Sztuczne rzęsy są doskonałym sposobem na to, by uzyskać świetny efekt w niskiej cenie. Jeśli kupimy opakowanie, w którym będzie kilka sztuk, z powodzeniem możemy z nich korzystać przez wiele miesięcy.

zdjęcie: ISTOCK