Przygotowania ślubne i zakupy online

by sobota, 10 października, 2020Przygotowania ślubne i zakupy online

 

Planowanie i przygotowania do ślubu to wielka frajda, ale też mnóstwo decyzji, kontrolowanie budżetu i oczywiście… zakupy! Chyba nikt dziś, nie wyobraża już sobie organizacji ślubu bez pomocy internetu. Jest on prawdziwym wybawieniem, gdzie możemy znaleźć i sprawdzić praktycznie wszystko! Wielokrotnie Was namawiałyśmy do skrupulatnego planowania, bo to oszczędność czasu i pieniędzy, a zjawiskowy ślub jest w zasięgu każdego budżetu. Trzeba tylko do wszystkiego podejść z głową i planem!

Ilość decyzji, które trzeba podjąć w trakcie planowania ślubu i wesela jest ogromna. Od wyboru miejsca zaślubin, przez odpowiednich wykonawców – fotografa, florystę, filmowca, muzyków, aż po zakup sukni, garnituru, butów i dodatków. Jeśli sami planujecie zorganizować swój ślub i wykonać większość prac związanych z wystrojem i aranżacją, to internet jest po prostu niezbędny.

 

 

ZAKUPY ONLINE

 

W ciągu 10 lat prowadzenia bloga, widzimy, jak bardzo zmieniają się przyzwyczajenia zakupowe przyszłych nowożeńców. Obecnie większość zakupów odbywa się online. Przyszłe Panny Młode kupują przez internet nie tylko ozdoby do włosów, buty, biżuterię, torebki, bieliznę, ale coraz częściej także suknie ślubne! To samo dotyczy zakupów dla Pana Młodego oraz dekoracji, dodatków, papeterii i innych akcesoriów na ślub i wesele. Prawo stoi bezsprzecznie po Waszej stronie, ponieważ kupując w internecie, macie obligatoryjne prawo do zwrotu zamówionych i nieużywanych rzeczy, w terminie 14 dni.

Warto skorzystać z tej możliwości. Zakupy online to nie tylko nieograniczony wybór, którego często nie ma w sklepach stacjonarnych, ale także ogromna oszczędność czasu i finalnie pieniędzy. Dzięki prawu do zwrotu, możecie zamówić kilka par butów, kolczyków czy ozdób do włosów i po otrzymaniu przesyłki, odesłać te produkty, które nie spełniły Waszych oczekiwań lub po prostu nie pasują do stylizacji. To Wasze święte prawo, a ustawodawca zadbał o odpowiednie regulacje prawne zwrotów zakupów dokonywanych drogą elektroniczną.

 

 

ZAPROSZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

Wiele przyszłych Par Młodych zadaje nam często pytania, czy wypada wysłać zaproszenia ślubne lub podziękowania poślubne pocztą. O ile zaproszenia ślubne, szczególnie do najbliższej rodziny powinno wręczać się osobiście, o tyle zaproszenia do dalszych członków rodziny, przyjaciół czy znajomych (szczególnie, jeśli mieszkają w innym mieście czy województwie lub kraju) możecie z czystym sumieniem wysłać drogą pocztową. Ładnie zapakowane zaproszenie, w eleganckiej kopercie, z wykaligrafowanym adresem i np. zdobieniem w postaci nadruku grafiki przewodniej Waszego ślubu nie narusza w żaden sposób etykiety.

W przypadku podziękowań po ślubie, które są miłym gestem w stronę gości nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wysłać je pocztą. I tu znowu możecie popisać się kreatywnością oraz zmysłem estetycznym. Wybierzcie jedno wspólne zdjęcie ze ślubu, dodajcie stylową grafikę i czcionkę, zapakujcie całość w elegancką kopertę i wyślijcie gościom z podziękowaniem za przybycie, życzenia i prezenty.

 

 

WYPOŻYCZALNIE ŚLUBNE

 

Jak grzyby po deszczu, powstają w Polsce wypożyczalnie ślubne oferujące dekoracje na wynajem. Od stroików, girland, pokrowców na krzesła, sztućców, wazonów, latarenek, lampionów, aż po wielkie gabaryty jak krzesła czy dywany. Coraz więcej przyszłych Par Młodych korzysta z wypożyczalni, które chociaż rozsiane są po całym kraju, to dzięki transportowi kurierskiemu, można mieć wymarzone dekoracje na drugim końcu Polski, za ułamek ceny, gdybyście mieli je kupić. Nie wspominając, co po ślubie zrobić z zakupionymi 20 lampionami, setką pokrowców czy sztućców. Dzięki wypożyczalniom oszczędzicie czas i pieniądze. A samodzielne zaaranżowanie ślubu i wesela będzie dla Was dodatkową przyjemnością i satysfakcją.

Nasza redakcja, wielokrotnie podczas przygotowań do sesji zdjęciowych na bloga lub do książek Bridelle, również korzysta z wypożyczalni ślubnych. To świetna inicjatywa, która dodatkowo wpisuje się w bardzo na czasie ekologiczną tematykę i ideę zero waste. Wysyłamy mnóstwo paczek z naszymi książkami do Czytelników, ale i odsyłamy produkty wypożyczone na sesje.

 

 

PACZKI, PACZUSZKI I PAKI

 

Co łączy te wszystkie działania podejmowane podczas przygotowań i pracy w branży ślubnej, poza internetem? PAKOWANIE! I ogromna liczba wysyłek 🙂 Aby zredukować koszty, zoptymalizować pracę i zaoszczędzić czas, przetestowaliśmy różne formy wysyłek paczek. Od tradycyjnej poczty, przez przesyłki kurierskie, aż po samodzielne nadanie paczki.

Na jakość i terminowość wysyłek dostarczanych tradycyjną pocztą napisano wiele. Szybko porzuciliśmy tę opcję, ponieważ jest ona najdroższa, ma najdłuższy czas doręczenia, a nierzadko paczki dostarczano w takim stanie, że konieczne było ich ubezpieczanie, co podnosiło koszty.

Paczki kurierskie wypadają na tym tle zdecydowanie lepiej, chociaż nieterminowość odbioru i brak elastycznych cen są rozczarowujące. Dlatego z ciekawością przetestowaliśmy rozwiązanie z samodzielnym nadaniem i dostarczeniem paczki do punktu odbioru w dogodnym dla nas czasie. I to był strzał w 10!

Cała procedura jest niezwykle prosta, rejestracja w darmowym serwisie nadawania paczek trwa kilka minut, wypełnienie kwitów nadania online jest przejrzyste i intuicyjne, a paczki możemy nadawać w wybranym punkcie odbioru, w okolicy, w której akurat się znajdujemy. Skończyło się wieczne czekanie na kuriera, co było niezwykle uciążliwe, szczególnie, gdy mieliśmy umówione spotkania poza redakcją lub wyjazdowe realizacje. Teraz pakujemy książki lub rzeczy po sesjach, wybieramy na stronie AlleKurier.PL najlepszą ofertę z najpopularniejszych firm kurierskich (m.in.: DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST PACZKOMATY), drukujemy etykiety na paczki, zawozimy paczki do punktu i gotowe! A ponieważ zarówno punkt odbioru paczek kiosku Ruchu jak i paczkomat mamy w odległości mniejszej niż 50 metrów od redakcji, to wysyłanie paczek stało się szybsze i efektywniejsze. Nie wspominając o oszczędnościach, które przy wielu wysyłkach są znaczne.

Wysyłki realizowane są zarówno do i od firm, jak i osób prywatnych, dzięki czemu także Wy możecie z nich skorzystać przy okazji odsyłania zamówionych towarów, wysyłki podziękowań czy zwrotów wypożyczonych produktów po ślubie i weselu. Policzcie, ile przesyłek z zamówionymi produktami, kart z podziękowaniami czy zwrotów wynajętych rzeczy nazbiera Wam się w trakcie planowania ślubu, a okaże się, że samodzielnie nadając paczki zaoszczędzicie przyjemną sumkę, którą możecie dołożyć do wymarzonych, ale drogich (nie mówicie Narzeczonemu!) butów ślubnych 🙂

 

 

 

zdjęcia: MAGDALENA PIECHOTA PHOTOGRAPHY dla BRIDELLE STYLE
stylizacja: KAROLINA WALTZ / BRIDELLE