Rajska Kuba – idealne miejsce na podróż poślubną

by sobota, 10 października, 2020Przepiękne karaibskie plaże, urok architektury kolonialnej Hawany, zapach cygar i porywająca do tańca salsa – te atrakcje, i nie tylko, czekają na zakochane pary, które postanowią pojechać w podróż poślubną na Kubę. Atmosfera na tej wyspie jest rzeczywiście unikatowa, idealna na romantyczną wycieczkę.

 

 

 

Miejsce, w którym czas się zatrzymał

 

Kuba ma swój niepowtarzalny charakter, którym od wielu lat zachwycają się artyści, podróżnicy i turyści z całego świata. Coraz więcej osób decyduje się spędzić swoje wakacje na Kubie, aby posmakować nieco innych klimatów niż nawet na sąsiednich wyspach karaibskich. W pewnym sensie to powrót do przeszłości, ponieważ na ulicach Hawany królują amerykańskie samochody z lat 40. i 50. Uwagę przyciągają też wielokolorowe budynki kolonialne, które tak pięknie komponują się architekturą gotyku, baroku, neoklasycyzmu i dwudziestowiecznych przejawów art nouveau, art deco czy modernizmu. W ciągu dnia można oddać się zwiedzaniu, a na zachód słońca ruszyć na romantyczny spacer nadmorską promenadą. Atmosfera stolicy Kuby sprawia, że każdy czuje się wyjątkowo, a przecież na Hawanie nie kończą się miłe zaskoczenia.

 

 

 

Roztańczona wyspa pełna ciekawych smaków

 

Widok tańczących na ulicach Kubańczyków, i to w każdym wieku, nikogo nie dziwi. W zasadzie zewsząd rozbrzmiewa muzyka, więc nowożeńcy lub turyści zakochani w tańcu będą zachwyceni, tym bardziej że można przyłączyć się do zabawy.

Podróż poślubna na Kubę to również idealna propozycja dla smakoszy – na pewno warto odwiedzić tamtejsze restauracje, aby spróbować dań charakterystycznych dla tej wyspy, ale i całych Karaibów. A na deser oczywiście skosztować słynnego rumu np. w formie kultowego koktajlu alkoholowego Cuba Libre, czyli w połączeniu z colą i limonką.

Kuba to również ojczyzna cygar, których zapach roznosi się niemal wszędzie. Nie każdy jest ich miłośnikiem, ale warto chociaż zwiedzić jedną z plantacji tytoniu, aby podziwiać ręczny proces produkcji cygar.

 

 

 

Rajskie plaże i urokliwe miasteczka

 

Nie tylko wakacje, ale i podróż poślubna na Kubie ma swój urok. Każdy, kto szuka pięknych plaż z białym piaskiem oraz ciepłą wodą oceaniczną powinien zainteresować się ofertą biura podróży, które zaprasza na niezapomnianą wycieczkę na tę karaibską wyspę. Można się oddać urokom plażowania albo wypożyczyć sprzęt do nurkowania i uprawiania sportów wodnych.

 

 

 

 

Warto również podjechać do dwóch wyjątkowych miast. Jednym z nich jest perełka architektury kolonialnej ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli Trinidad. Natomiast drugim Cienfuegos, nazywane przez niektórych kubańskim Paryżem. Rzeczywiście tamtejsze budynki mogą nieco kojarzyć się z klimatami francuskimi, ponieważ cała prowincja była kolonizowana przez przybyszów znad Sekwany i Loary. W Cienfuegos zachwyca główny deptak, wręcz idealny na romantyczne spacery nowożeńców, ale i zabytkowe centrum.

 

 

 

 

Wycieczka na Kubę, którą w swojej ofercie ma m.in. ITAKA, to zatem mnóstwo niezapomnianych wrażeń, wiele wyjątkowych miejsc, a przede wszystkim niespotykana gdzie indziej atmosfera.

 

 

zdjęcia: materiały prasowe