Bridelle Style Guide GYPSY 5

by czwartek, 18 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GYPSY

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

róż / żółty / mandarynka / ecru / rattan

 

Kolory uzupełniające

wanilia / morela / miodowy

 

Kwiaty

róża / peonia / kosmos / anemon / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

lata 70.

łapacze snów

Bali

 

 

 

1. Kwiatowe motywy papeterii nie muszą jej zdominować. Wystarczy koperta z tzw. wyklejką, na której znajdzie się wzór. Pozostałe części papeterii, czyli zaproszenie, kartę R. S. V. P. (o potwierdzenie przybycia), mapkę, winietki, menu jedynie kolorem nawiązywały do motywu kwiatowego. Elegancką papeterię ozdobiła piękna czcionka i idealnie dobrane kolory.

2. Plecione meble w stylu lat 70. XX wieku to kwintesencja stylu boho. Dywany plecione z rafii oraz miękkie pufy stworzyły niezwykłą przestrzeń kącika wypoczynkowego.

3. Czasami wystarcza jeden akcent kolorystyczny, aby nadać scenografii niepowtarzalny rys. Mandarynkowa kanapa jest tego doskonałym przykładem.

4. Akcenty kolorystyczne na stole weselnym nawiązywały do palety barw całej realizacji. Mandarynkowa serwetka, miodowe świeczniki, porozrzucane cytrusy i pastelowe kwiaty stworzyły cały klimat.

5. Romantyczny bukiet z różowych i waniliowych angielskich róż to kwintesencja tej aranżacji. Perfekcyjnie skomponowane kolory i kształt świetnie korespondują z suknią o obniżonych ramiączkach.

6. Tort w stylu gypsy musiał być ozdobiony łapaczem snów! Piękna ozdoba, którą można z powodzeniem wykonać samodzielnie!

 


zdjęcia: PINTEREST