Bridelle Style Guide RUSTIC 1

by piątek, 19 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RUSTIC

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

róż / koral / brzoskwinia / biel / baby blue

 

Kolory uzupełniające

żółty / morela / mocca

 

Kwiaty

mak syberyjski / jaskier / skabioza / eustoma / róża

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

łąka

akwarele

geometria

 

 

 

1. Akwarelowe zaproszenia z białą czcionką są szalenie modne w tym sezonie! Delikatne plamy kolorów nadały papeterii kwiatowy i świeży charakter. Komplet papeterii ślubnej powinien obejmować: zaproszenie, kopertę, prośbę o potwierdzenie przybycia. Dodatkowo można dołączyć informacje logistyczne: mapę dojazdu, noclegi, itd.

2. Dwa obrusy na stole to ciekawy trend. Dzięki temu można wkomponować dwa kolory oraz dwie różne faktury tkanin. Bieżnik może być np. z pastelowego tiulu, który będzie pięknie kontrastować z białym obrusem.

3. Majestatyczna ozdoba wrót to świetny pomysł na stworzenie miejsca zaślubin lub tło do pamiątkowych zdjęć.

4. Doskonałym rozwiązaniem na podłużne, ale wąskie stoły są wysokie kompozycje na ażurowych stelażach. Dzięki temu goście siedzący naprzeciwko widzą się, a stół wygląda elegancko i widowiskowo!

5. Cudowny bukiet z wielu odmian kwiatów, wśród których uwagę zwracają maki syberyjskie, peonie, jaskry i róże. Fantastycznie dobrano kolory, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają.

6. Ozdobienie tortu świeżymi kwiatami to zawsze dobry pomysł!

 


zdjęcia: PINTEREST