Bridelle Style Guide ALTERNATIVE 3

by piątek, 28 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ALTERNATIVE

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

czerń / antracyt / czerwień / złoto / zgaszona zieleń

 

Kolory uzupełniające

purpura / karmin / brąz

 

Kwiaty

róża / skabioza / anemon / dalia / amarylis

 

Pora roku

jesień / zima

 

Inspiracje

astronomia

jesienne owoce

pola i łąki

 

 

 

1. Kompozycja z polnych i ogrodowych kwiatów w stylu vintage została ułożona w złotej, starej żardinierze. Czerwone akcenty doskonale komponują się z polnymi trawami.

2. Czarne akcenty w papeterii ślubnej ze złotym lub srebrnym pyłem to absolutnie najpiękniejsza propozycja na alternatywną stylizację vintage. Gwiezdne motywy w połączeniu z vintage stylistyką to niezwykła alternatywa dla tradycyjnych stylizacji.

3. Bukiet w kształcie snopka z długimi wstążkami sprawdzi się doskonale w nietypowej stylizacji. Dodatek traw nadał kompozycji lekkości.

4. Dwukolorowy tort udekorowany kwiatami i owocami to ponadczasowa klasyka, ale w awangardowym wydaniu, dzięki złotym elementom, czyli tzw. drip cake.

5. Wyrazisty makijaż i włosy ozdobione złotymi płatkami to propozycja dla bardzo odważnych i niepokornych panien młodych.

6. Koronkowa, czarna suknia ślubna? Dlaczego, nie! Jeśli tylko jest to stylizacja zgodna z Twoją osobowością i całą koncepcją ślubu, to odważ się na takie szaleństwo!

 


zdjęcia: PINTEREST