Bridelle Style Guide ALTERNATIVE 5

by piątek, 28 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ALTERNATIVE

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

granat / żółty / złoto / ultramaryna / musztarda

 

Kolory uzupełniające

wanilia / morela / błękit

 

Kwiaty

żonkil / róża / tulipan / jaskier / eustoma

 

Pora roku

wiosna

 

Inspiracje

retro

wiosna

antyki

 

 

 

1. Dwuosobowe stoły, tylko dla par młodych są bardzo popularnym trendem, który przywędrował do Polski z USA. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet i namawiamy Was do rozważenia takiej opcji. Stół pary młodej powinien być okazale ozdobiony zarówno na blacie, jak i na froncie mebla. Granatowy obrus i kompozycje z dużą ilością zieleni i żółtych kwiatów to świetny pomysł na wiosenne śluby.

2. Retro dodatki – torebka w stylu vintage i stylizowane, kobaltowe szpilki z biżuteryjną broszą będą fantastycznym uzupełnieniem alternatywnej stylizacji.

3. Granatowe świece są niezbędnym elementem aranżacji stołu weselnego. Ich kolor kontrastuje z żółtymi kompozycjami kwiatowymi tworząc niepowtarzalną całość.

4. Papeteria w stylu fine art to elegancja i unikatowość w jednym. Lakowe pieczęcie, złota wyklejka koperty i błękitny papier tworzą doskonałą paletę kolorystyczną.

5. Żółte wiosenne kwiaty na czele z żonkilami, różami, jaskrami i tulipanami uzupełniono niebieskimi szafirkami i granatową ostróżką. To typowa wiosenna kolorystyka, idealna na marcowe i kwietniowe śluby. Sezonowe kwiaty użyte w kompozycjach są dostępne tylko w tym okresie i warto to wykorzystać.

6. Biała suknia w akwarelowe, błękitne kwiaty to alternatywa dla typowej sukni ślubnej. Połączenie błękitu tkaniny z żółtymi kwiatami w bukiecie tworzy energetyczną mieszankę!

 


zdjęcia: PINTEREST

1 odpowiedź
  • Karolina
    20 maja, 2019

    Podobają mi się tak skomponowane dodatki – pięknie się prezentują – zawsze to coś innego, dość oryginalnego 🙂