Bridelle Style Guide ART DECO 1

by wtorek, 16 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ART DECO

 

 

Styl uzupełniający

secret garden

 

Kolory przewodnie

róż / fiolet / zgaszona zieleń / morela / szarość

 

Kolory uzupełniające

złoto / purpura / lawenda

 

Kwiaty

róża / peonia / naparstnica / dalia / lawenda

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

barok

geometria

tajemniczy ogród

 

 

 

1. Delikatna papeteria ślubna z odręczną kaligrafią, jedwabnymi wstążkami i lakowymi pieczęciami to ponadczasowy design, który sprawdzi się na ślubach w każdym stylu. W stylizacji art deco, kaligrafia dodatkowo podkreśla nobliwość stylu.

2. Zachwycające detale na sukni ślubnej, wprost nawiązują do geometryczności art deco.

3. Dramatyczna, duża i widowiskowa kompozycja kwiatowa przepięknie ozdobiła miejsce zaślubin. Taką kompozycję można przenieść po ślubie przed stół Nowożeńców.

4. Stoły weselne ozdobiono szarymi serwetkami i niskimi kompozycjami kwiatowymi. Białe świece nadały całości elegancki charakter.

5. Niskie, złote miski sprawdzą się idealnie jako pojemniki na kompozycje. Wystarczy kupić plastikowe pojemniki o pożądanym kształcie w dowolnym kolorze i pomalować je farbą w spreju. To niedrogie, a efektowne rozwiązanie.

6. Kwadratowy tort to kolejne nawiązanie wprost do stylu art deco. Piękny kształt i bryła ciasta zostały wyeksponowane na złotej paterze.

 


zdjęcia: PINTEREST