Bridelle Style Guide ART DECO 2

by wtorek, 16 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ART DECO

 

 

Styl uzupełniający

modern

 

Kolory przewodnie

szmaragd / biel / czerń / ciemna zieleń / srebro

 

Kolory uzupełniające

szarość / antracyt / gołębi

 

Kwiaty

kalia / lilia / amarylis / ciemiernik / anturium

 

Pora roku

zima

 

Inspiracje

geometria

Nowy Jork

Wielki Gatsby

 

 

 

1. Art deco uwielbia wyraziste detale i stylizacje. Czerwone usta to must have w tej stylistyce!

2. Talerze z motywem siatki, srebrne sztućce i eleganckie szkło to bardzo charakterystyczne elementy dla epoki Wielkiego Gatsby’ego. Detale mają ogromne znaczenie!

3. Białe makaroniki ozdobione jadalnym srebrem będą pięknie komponować się z geometrycznymi formami dekoracji.

4. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylizacji art deco jest typografia. Znane doskonale z filmów geometryczne, strzeliste czcionki obowiązkowo powinny znaleźć się na papeterii ślubnej.

5. Kiedy mniej znaczy więcej. Trzy kalie i jeden liść. Cokolwiek więcej zaburzyłoby tę niesamowitą kompozycję!

6. Geometryczny tort udekorowany drapowaną kokardą z marcepanu idealnie odzwierciedla ideę art deco.

 


zdjęcia: PINTEREST