Bridelle Style Guide ART DECO 4

by wtorek, 16 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ART DECO

 

 

Styl uzupełniający

new york city

 

Kolory przewodnie

błękit Tiffany / srebro / zgaszona biel / złoto / szmaragd

 

Kolory uzupełniające

nude / szarość / royal blue

 

Kwiaty

peonia / jaskier / róża / dereń / dalia

 

Pora roku

lato / zima

 

Inspiracje

Śniadanie u Tiffany’ego

dekadencja

antyki

 

 

 

1. Biało-kremowe peonie i wdzięczne jaskry o miękkich łodygach to idealne propozycje kwiatów do asymetrycznej kompozycji kwiatowej w stylu art deco. Dodatek zielonych pnączy nadał bukietowi dramatyzmu.

2. Welon to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych atrybutów Panny Młodej. Koronkowy welon w stylu vintage genialnie nawiązuje do stylistyki.

3. Słynny błękit Tiffany doskonale wyeksponował białe i srebrne elementy na stole weselnym. Ten kolor jest idealną propozycją na śluby w nowojorskim stylu.

4. W stylu art deco, uwagę zwracają bogate zdobienia. Suknia ozdobiona błyszczącymi elementami świetnie podkreśla nobliwą stylistykę, a jednocześnie klasyczny krój zachowuje tradycyjną formę.

5. Wygodne fotele to ciekawa propozycja na kameralne wesela.

6. Srebrne tłoczenia na papeterii to elegancki detal, który podkreśla stylistykę z dwudziestolecia międzywojennego.

 


zdjęcia: PINTEREST