Bridelle Style Guide ART DECO 3

by wtorek, 16 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ART DECO

 

 

Styl uzupełniający

whimsical

 

Kolory przewodnie

róż / żółty / amarant / fiolet / różowe złoto

 

Kolory uzupełniające

czerń / ciemna zieleń / karmin

 

Kwiaty

róża / jaskier / goździk / amarylis / ciemiernik

 

Pora roku

jesień / zima

 

Inspiracje

lata 20.

karnawał

Nowy Jork

 

 

 

1. Styl art deco wcale nie musi być nobliwy i poważny! Może być szalony i nieokiełznany niczym imprezy z lat 20. i 30. XX wieku! I na imprezie art deco mogą bawić się ukochane czworonogi! Obowiązkowo udekorowane wianuszkiem z kwiatów!

2. Buty o charakterystycznym dla art deco wzornictwie są nie tylko bardzo eleganckie, ale także niezwykle wygodne i stabilne. Sprawdzają się idealnie jako buty do tańca.

3. Dodaj stylizacji pazura! Nowoczesna kopertówka to kwintesencja nowojorskiego art deco! Przełamanie stylizacji takimi akcentami dodaje świeżości i indywidualny rys!

4. Czerń to kolor, który powinien znaleźć się choćby w charakterze akcentu w stylizacji art deco. Czarna papeteria ślubna to idealny wybór! Na czarnym papierze można kaligrafować białym tuszem, co wygląda niezwykle stylowo i wyrafinowanie.

5. Hoop bukiety to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kompozycji. Takie bukiety dają większe możliwości prezentacji, ponieważ można koło zawiesić na przedramieniu.

6. Akrylowe dekoracje są bardzo modne i świetnie sprawdzą się na szalonym przyjęciu w stylu art deco.

 


zdjęcia: PINTEREST