Bridelle Style Guide BEACH 5

by poniedziałek, 17 maja, 2021


 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

BEACH

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

róż / żółty / mandarynka / wanilia / stare złoto

 

Kolory uzupełniające

miedź / ananas / mocca

 

Kwiaty

róża / klematis / kosmos / goździk / jaskier

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

Rozważna i Romantyczna

dzika plaża

tęcza

 

 

 

1. Papeteria wykonana na papierze czerpanym jest bardzo stylowa. Wystarczy wykończyć ją jedwabnymi wstążkami, aby nadać jej lekki charakter. Nawet, jeśli wasz ślub będzie tylko we dwoje (czyli tzw. elopement) na jednej z romantycznych plaż Tajlandii (Phuket) lub Indonezji (Bali), to warto wówczas wysłać gościom papierowe zawiadomienie o zawarciu małżeństwa.

2. Zwiewna suknia ślubna z tiulową spódnicą to must have na plażowy ślub! Stopy ozdóbcie koronkowymi wiązaniami lub bransoletkami i pierścionkami w stylu boho.

3. Kwadratowe talerze nadadzą stołom weselnym oryginalny styl. Zadbajcie o piękne sztućce, które są również ozdobą stołu.

4. Kwiatowe girlandy są najpiękniejsze, gdy łączą różnorodne gatunki kwiatów, o różnych odcieniach, pokrojach i fakturach płatków. Taka kompozycja sprawia wrażenie żywej.

5. W pastelowym bukiecie warto dodać kilka mocniejszych akcentów, np. żółtych, aby podkreślić kolorystykę pozostałych kwiatów.

6. Ombre kobierzec z kwiatów to ponadczasowa dekoracja stołów, która w każdej aranżacji wywoła efekt WOW!

 


zdjęcia: PINTEREST