Bridelle Style Guide CLASSIC 1

by wtorek, 18 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

CLASSIC

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

róż / royal blue / pudrowy róż / lawenda / mauve

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / karmin

 

Kwiaty

róża / peonia / lilak / kamelia / kosmos

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

lata 20.

Prowansja

stare książki

 

 

 

1. Gołębi błękit papeterii i tłoczone litery to piękne elementy papeterii ślubnej w klasycznym stylu.

2. Tkaniny są niezwykle istotnym elementem stylizacji stołów. Różne kolory i faktury nadają aranżacji ciekawy i oryginalny charakter.

3. Nieregularny i luźny bukiet sprawdzi się idealnie w klasycznej stylizacji ślubu. Różnorodne gatunki kwiatów doskonale współgrają ze sobą i przenikają się kolorystycznie.

4. Butonierka to niezbędny element stylizacji nie tylko pana młodego, ale także towarzyszącemu mu świadkowi i drużbom.

5. Niskie, ale gęste kompozycje kwiatowe to patent na podłużne i niezbyt szerokie stoły. Dzięki świecom, cała aranżacja nabiera trójwymiarowości.

6. Nowoczesny w zdobieniu tort doda klasycznej aranżacji powiewu świeżości. Nieregularne malunki przypominające marmurową strukturę są nadal bardzo modne!

 


zdjęcia: PINTEREST